› bieżące
11:41 / 06.12.2012

Znęcali się nad młodszymi kolegami, by wyłudzić pieniądze. Dwóch gimnazjalistów odpowie przed sądem

Znęcali się nad młodszymi kolegami, by wyłudzić pieniądze. Dwóch gimnazjalistów odpowie przed sądem

Elbląska Policja zatrzymała dwóch gimnazjalistów w wieku 14 i 15 lat, którzy wymuszali od młodszych uczniów pieniądze. Ich łupem padło prawdopodobnie nawet kilkaset złotych. Akcja odbyła się przy współpracy nauczycieli jednego z elbląskich gimnazjum i policjantów zwalczających przestępczość nieletnich. Zatrzymani za swe czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

- Robicie dzisiaj zrzutkę pieniędzy? Potrzebujemy na fajki. - Takimi słowami 14-letni Patryk i 15-letni Dawid oznajmiali kolegom z klasy, że muszą zgromadzić dla nich pieniądze - informuje Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W przypadku niespełnienia żądań, gimnazjaliści stosowali wobec kolegów przemoc fizyczną i psychiczną. Przyduszanie, szarpanie za włosy, groźby pobicia i poniżanie – to tylko niektóre z ich metod. Działali od dwóch miesięcy, ofiary wybierali pod szkołą, w klasie, czy podczas przerw. Wyłudzali zazwyczaj drobne kwoty pieniędzy, żywność, słodycze i napoje. Gdy uczniowie zgłosili problem nauczycielom, powiadomiono Policję.

14-letniego Krzysztofa L. funkcjonariusze zatrzymali  wczoraj na terenie gimnazjum, dziś rano zaś 15-letniego Damiana M. O dalszym losie przebywających w policyjnej izbie dziecka chłopców zdecyduje sąd. Liczba pokrzywdzonych uczniów na chwilę obecną wynosi 12 osób. Zatrzymani, zdaniem ofiar, za zgromadzone pieniądze kupowali między innymi środki odurzające, co również zostanie zbadane przez Policję. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%