16:38 / 09.03.2014

Znicz w osłabieniu wygrywa z Olimpią. Zobacz video

Wydawało się, że Olimpia Elbląg zzdobędzie remis ze Zniczem Pruszków. Jednak niespodziankę zrobił nam Adrian Paluchowski trafiając do pustej bramki w 90 minucie. Tym zagraniem sprawił, że zespół Adama Borosa przegrał 1-2, a przecież od 68 minuty na boisku miał przewagę zawodnika.

Trzeba powiedzieć, że mimo wysiłków naszego klubu wyjazdowe starcie z podopiecznymi trenera Roberta Kochańskiego nie przyniosło wymaganego przełamania złych nawyków. W meczach poza Elblągiem od Siedlec nie potrafimy wygrać. Warunkiem do zdobycia czegoś w tym spotkaniu było powstrzymanie Adriana Paluchowskiego. To również się nie udało. A postawa w ataku naszych zawodników? Czytając relację wydaje się, że zabrakło strzałów na bramkę, sytuacji, prowadzenia gry w tej rywalizacji.

To nie było wyjątkowe widowisko. Gospodarze często zagrywali w pole karne Mateusza Imianowskiego, który miał sporo roboty. W 12 minucie Marcin Rackiewicz, najlepszy piłkarz zespołu z Pruszkowa, minął trzech obrońców i dośrodkował w pole karne. Jednak na posterunku był Tomasz Lewandowski wybijając futbolówkę. W 26 minucie Krzysztof Kopciński dośrodkowuje piłkę do Paluchowskiego, który próbował strzelać jednak wyszło z tego podanie do Rackiewicza, który uprzedza bramkarza. Olimpia wywalczył rzut wolny w 37 minucie a dośrodkowanie Kamila Piotrowskiego na bramkę zamienił Anton Kołosow.

Emocji zbyt dużo nie było do momentu czerwonej kartki w drugiej połowie dla Niewulisa. Goście osiągnęli przewagę tylko na chwilę bo Znicz zaatakował wysoko i nie pozwolił na rozgrywanie akcji. W 90 minucie składna akcja Maksymiliana Banaszewskiego z Sebastianem Olczakiem. Strzał pomocnika gospodarzy broni Imianowski, ale w polu karnym niepilnowany był Paluchowski, który zdobył zwycięską bramkę.

Olimpia Elbląg przegrała już 7 spotkanie na wyjeździe w tym sezonie. Najlepsza ósemka uciekła już na 6 punktów. Anton Kołosow zdobył 8 bramkę.

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 2-1 (1-1)

Bramki: Rackiewicz 26., Paluchowski 90. - Kołosow 37.

Żółte kartki: Kopciński, Niewulis, Bochenek, Jaczewski - Ichim

Czerwone kartki: Niewulis 68.

Znicz: Pazdan - Jaczewski, Niewulis, Biedrzycki, Kosiec, Januszewski, Bochenek, Kopciński (69. Banaszewski), Rackiewicz (80. Zapaśnik), Machalski (72. Olczak), Paluchowski

Olimpia: Imianowski - Lewandowski, Oleksa (57. Graczyk), Ichim, Ressel, Piotrowski (67. Kopycki), Stępień, Petrache (66. Prusinowski), Sedlewski, Sambor, Kołosow