14:30 / 28.10.2016

ZNP postawiło się Solidarności

To nie była walka związków zawodowych, a sportowa i zacięta rywalizacja siatkarzy na boisku. W najciekawszym meczu 3. kolejki Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, AKS Solidarność pokonał ZNP 2:1.

Za nami trzecia kolejka w Elbląskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Awangarda Volley Liga. Także tym razem nie obyło się bez emocji i wyrównanej walki. Na czele tabeli znajdują się obrońcy mistrzowskiego tytułu. Siatkarze LOGBARTRANS w trzech pierwszych meczach nie stracili nawet seta, czym potwierdzają, że ponownie są jednym z głównych kandydatów do wygrania ligi. Łatwo jednak nie będzie, bo w obecnym sezonie poziom rozgrywek znacznie się wyrównał, a zwycięstwa z niżej notowanymi ekipami wcale lekko nie przychodzą. To z kolei zapowiada ciekawe rozgrywki, którymi kibice siatkówki będą się delektowali aż do maja.

W najciekawszym meczu minionej kolejki AKS Solidarność zmierzył się z ZNP. Druga i trzecia drużyna ubiegłego sezonu stoczyły wyrównany pojedynek w którym zaprezentowały szeroki wachlarz swoich umiejętności. Mecz lepiej rozpoczął ZNP. „Nauczyciele” już na początku uzyskali niewielką przewagę i mimo naporu rywali zdołali ją utrzymać do końca seta, zakończonego wynikiem 25:19. Przegrana podziałała na Solidarność jak zimny prysznic. Wicemistrzowie szybko wrócili na właściwe tory, w swojej grze poprawili mankamenty elementy i na efekty nie trzeba było długo czekać. W drugiej partii to oni dominowali na boisku, zwyciężając 25:19. Także w trzecim secie Solidarność nie pozwoliła rywalom rozwinąć skrzydeł, wygrała 25:17 i cały mecz 2:1.

Z kompletem punktów i bez straty seta są jak na razie obrońcy mistrzowskiego tytułu. LOGBARTRANS tym razem zmierzył się z nad wyraz dobrze grającym w tym sezonie zespołem Merkury. I choć mecz zakończył się wygraną LOGBARTRANSU 3:0, to wynik meczu wcale nie odzwierciedla tego, co działo się po obu stronach siatki. W każdej z trzech partii Merkury do pewnego momentu walczył jak równy z równym. Jednak LOGBARTRANS, zresztą nie po raz pierwszy, pokazał że słynie z zabójczych końcówek. Widoczne to było zwłaszcza w pierwszym secie, wygranym 25:20. W drugiej i trzeciej partii przewaga obrońców tytułu była już nieco większa, ale słowa uznania należą się siatkarzom Merkurego, za ambitną walkę do ostatniej piłki.

Bardzo dobrze nowy sezon rozpoczęła także ekipa KOLEX Hale Stalowe. Po wygranej z Techtransem i Merkurym przyszedł czas na trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem o sile KOLEXU przekonał się zespół Major i Przyjaciele. I choć każda z partii była bardzo wyrównana, to komplet punktów i tak powędrował na konto KOLEXU, który wygrywał kolejno: 25:21, 25:22 i 25:22. W trzeciej kolejce z wygranej mogli cieszyć się także siatkarze Sisley Volley Team, którzy do walki o punkty stanęli z ostatnim w tabeli Techtransem. Przewaga umiejętności po obu stronach siatki była aż nadto widoczna. Świadczyć o tym może fakt, że w pierwszym i trzecim secie Techtrans zdołał wywalczyć zaledwie po 10 punktów. Najbardziej wyrównany okazał się set drugi, ale także i on padł łupem Sisley, który ograł rywali 25:18.

Po raz trzeci w tym sezonie z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 3. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Miłosz Krupa z zespołu AKS Solidarność. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 3. kolejki:

AKS Solidarność - ZNP 2:1 (19:25, 25:19, 25:17)

KOLEX Hale Stalowe - Major i Przyjaciele 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Sisley Volley Team - Techtrans Elbląg 3:0 (25:10, 25:18, 25:10)

LOGBARTRANS - Merkury Elbląg 3:0 (25:20, 25:15, 25:16)

Pauza: KAM.

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w minioną środę rozegrał czwarty mecz w nowym sezonie PlusLigi. LOTOS Trefl Gdańsk tym razem przed własną publicznością zmierzył się z Espadonem Szczecin. Po wyrównanym meczu lepsi okazali się gdańszczanie zwyciężając 3:1. Kolejny ligowy mecz zespół z Trójmiasta rozegra w piątek (21.10) i na wyjeździe zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Natomiast w ERGO Arenie LOTOS Trefl zobaczymy ponownie w sobotę 29 października i na wyjeździe zmierzy się ze PGE SKRĄ Bełchatów. Natomiast w Gdańsku siatkarze Andrei Anastasiego zagrają 5 listopada i zmierzą się z AZS Politechniką Warszawską. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.