› bieżące
20:17 / 17.04.2013

Zobacz Elbląg z lotu ptaka. Filmowaliśmy nasze miasto z wysokości 300m

Zobacz Elbląg z lotu ptaka. Filmowaliśmy nasze miasto z wysokości 300m

fot. Konrad Kosacz / elblag.net

Aeroklub Elbląski przygotowuje się do kolejnego już sezonu. My skorzystaliśmy z okazji i razem z elbląskimi pilotami wzbiliśmy się w powietrze aby naszym Czytelnikom pokazać, jak wygląda Elbląg z lotu ptaka.

Takie widoki zapierają dech w piersiach. Startujemy i ziemia stopniowo się oddala. Po chwili widać już tylko nitkę rzeki Elbląg i miejskie zabudowania. Wrażenia niesamowite. Polecamy Waszej uwadze elbląski Aeroklub, bo właśnie dzięki temu stowarzyszeniu cały czas elblążanie mogą przeżyć niezwykłą przygodę życia, wzbić się pod chmury, oderwać od ziemi i spojrzeć na wszystko z dużym dystansem.

W sezonie Aeroklub tętni życiem, widać uśmiechnięte twarze pilotów szybowcowych, samolotowych a także pilotów wiatrakowcowych i skoczków spadochronowych. Odwiedzają elbląskie lotnisko licznie turyści z kraju i z zagranicy a także w ramach wycieczek ze szkół i przedszkoli.

Dla najmłodszych organizowane są różne atrakcje: zawody balonów na ogrzane powietrze, jesienne zawody latawcowe, wystawę sprzętu lotniczego, rodzinne imprezy rekreacyjne, możliwość zwiedzania samolotów i szybowców, zaplecza technicznego. Członkami Aeroklubu są osoby z pasją, od nastolatków po seniorów. Piloci Aeroklubu Elbląskiego od lat odnoszą wiele sukcesów na zawodach rangi ogólnopolskiej.

Elbląski Aeroklub ma wysoko wyspecjalizowaną kadrę instruktorską, a nad sprzętem latającym pieczę sprawuje ciągle podnoszący kwalifikacje szef techniczny, mechanik lotniczy. Aeroklub ciągle się rozwija i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Do wykonywania skoków spadochronowych wykorzystywany jest nowy samolot dostosowany do zmieniających się potrzeb. Dzięki temu samolotowi skoki spadochronowe, w tym tandemowe, w Elblągu mogą być wykonywane, każdego dnia (od kwietnia do października), oczywiście jeżeli warunki pogodowe pozwolą.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszego przelotu wiatrakowcem nad Elblągiem.

15
1
oceń tekst 16 głosów 94%

Zdjęcia ilość zdjęć 27