› bieżące
12:58 / 18.06.2014

Zobacz, gdzie jutro odbędą się procesje Bożego Ciała

Zobacz, gdzie jutro odbędą się procesje Bożego Ciała

fot. elblag.net

Elbląscy policjanci wspomagani przez Straż Miejską będą zabezpieczali przemarsz procesji „Bożego Ciała”. W tym roku jest organizowanych 10 procesji które przejdą przez miasto. Wszystko to odbędzie się jutro (19.06) pomiędzy godziną 9.30 a 13.30.

W związku z tym na planowanych trasach przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji drogowej. Zachęcamy uczestników ruchu drogowego do zapoznania się z trasami procesji.

1. Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika w Elblągu, ul. Kasprowicza 1

· od 9.30 do 11.30;

· wyjście spod kościoła ulicami: Kasprowicza, dalej Boya – Żeleńskiego, Fromborska, Wileńska, Fromborska, Nałkowskiej, Staffa, Przybyszewskiego i Niemcewicza.

2. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Doroty w Elblągu, ul. Rawska 16A

· od 10.45 do 12.30;

· wyjście z kościoła Bł. Doroty z Mątów w Elblągu, przejście ulicami Rawska, Pabianicka, Grottgera, Grunwaldzka i ul. Rawską powrót do kościoła.

3. Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, ul. Robotnicza 69

· około godziny 10.45 do 13.00;

· przejście ulicami: Jaśminowa, Robotnicza, Pionierska, Kajki, Krzyżanowskiego, Beniowskiego, Pionierska, Fałata, Cicha, Brzozowa i Jaśminową do kościoła M.B. Królowej Polski.

4. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Franciszki Siedliskiej, ul. Willowa 26 w Elblągu

· około godziny 11.45 -13.00;

· z kościoła Bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej 26 przejście ulicami: Willowa, Sadowa, Kolejowa, Kossaka, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego i ul. Willową powrót do kościoła.

5. Rzymskokatolicka Parafia św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 w Elblągu

· od godz. 10.50 do 11.40;

· z kościoła przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 przejście ulicami Kosynierów Gdyńskich, Słoneczna, Trybunalska, Zielona i ul. Kosynierów Gdyńskich powrót do kościoła.

6. Rzymskokatolicka Parafia Księży Marianów p.w. Wszystkich Świętych ul. Agrykoli

· około godziny 11.10 do ok. 12.10;

· z kościoła w górę ul. Agrykola do ronda - ul. Kościuszki z ul. Wspólną, następnie ul. Sienkiewicza do ul. Agrykola i powrót do kościoła.

7. Parafia Rzymskokatolicka Św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego w Elblągu, ul. Mostowa 18

· od godz. 11.00 do 13.00;

· z Katedry Św. Mikołaja ulicami: Mostowa, Rzeźnicka, Przymurze, Wigilijna, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Giermków, Wigilijna, Przymurze, Rzeźnicka i ul. Mostową powrót do Katedry.

8. Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Wojciecha w Elblągu wraz z Parafiami p. w. Św. Rodziny i p. w. Św. Pawła w Elblągu

· od godz. 11.00 do 13.00;

· z Kościoła Św. Pawła, ul. Obrońców Pokoju, Wiejską i ul. Podgórną do Kościoła Św. Wojciecha, a następnie ulicami: Wiejską oraz Al. Odrodzenia do kościoła Świętej Rodziny i Aleją Odrodzenia, ul. Płk. Dąbka, Węgrowską, Robotniczą, Krakusa, Klimuszki, powrót do Kościoła Św. Pawła.

9. Parafia p.w. Trójcy Świętej w Elblągu, ul. Kielecka 16

· od godziny 10.30 do godz. 12.00;

· z kościoła przy ul. Kieleckiej 16 w Elblągu przejście ulicami: Kielecka, Łódzka, Skrzydlata, Mielczarskiego, Malborska, Łódzka, Olsztyńska i ul. Kielecką powrót do kościoła.

10. Parafia Rzymskokatolicka p. w. Rafała Kalinowskiego w Elblągu wraz z Rzymskokatolicką Parafią Świętego Brata Alberta Salwatorianie, ul. Częstochowska 28 w Elblągu

· od godz. 11.30 do 13.30;

· z kościoła Świętego Rafała Kalinowskiego przejście ulicami: Sobieskiego, Legionów, skrzyżowanie z ul. Ogólną, a następnie ul. Legionów do Kościoła Świętego Brata Alberta Salwatorianie.

Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg procesji są proboszczowie parafii.

Apelujemy do wszystkich wiernych z parafii całego miasta, którzy będą brali udział w przemarszu, o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wiodącej do miejsca spotkania.

Prosimy wszystkich uczestników, aby podczas przemarszu o ile to możliwe korzystali z chodników, co w znaczny sposób wpłynie na bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz jednocześnie ułatwi pracę policjantom. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

asp. Katarzyna Trochimczuk
Zespół Prasowy KMP w Elblągu

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%