› relacje
12:15 / 08.09.2013

Zobacz jak startował MiG-29 na Open Air Day w Królewie Malborskim [video]

Zobacz jak startował MiG-29 na Open Air Day w Królewie Malborskim [video]

fot. S-F

Nawet dla najbardziej wybrednych obserwatorów Open Air Day w Królewie Malborskim to prawdziwa gratka. Pokazy myśliwców bojowych, skoki spadochronowe, loty widokowe „antkami” i wiele innych atrakcji, przyciągnęły na lotnisko 22. BLT tysiące widzów w każdym wieku.

Żeby zobaczyć każdą ekspozycję, skorzystać ze wszystkich atrakcji i obejrzeć wszystkie pokazy - jeden dzień to za mało. Wczorajsza impreza zgromadziła w jednym miejscu miłośników lotnictwa. Tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy osób, z podziwem oglądały wszystko, co 22 Baza Lotnictwa Taktycznego przygotowała.

Choć największą atrakcją okazały się pokazy dynamiczne myśliwców bojowych MiG-29 oraz Su-22, widzowie z ogromnym entuzjazmem przyjęli również ekspozycje naziemne. Te dały możliwość zobaczenia z bliska takich maszyn, jak: C-130 Hercules, F-16, śmigłowce Wojsk Lądowych Mi-2 oraz Mi-24, Lim-2, Mig-21, Ts-8 Bies, Ts-11 Iskra, I-22 Iryda, wiatrakowce XENON. Marynarka Wojenna zaprezentowała śmigłowce Mi-14PŁ oraz SH-2G.

- Ogromny plus dla organizatorów za oprawę organizacyjną, wszystko odbywa się sprawnie mimo tak wielu gości. Największe wrażenie na mnie zrobiły pokazy lotnicze. Poza tym nie spodziewałem się, że przyjedzie tu tylu ludzi. Jestem tu pierwszy raz, ale za rok z pewnością przyjadę znowu – mówił Damian, uczestnik festynu.

Dla tych, którzy chcieli sprawdzić jak wpada się w poślizg, ośrodek szkolenia kierowców przygotował symulację takiej sytuacji. Również dla najmłodszych dzieci Dzień Otwarty Lotniska był pełen wrażeń, gdyż organizatorzy zadbali o takie zabawy jak skoki na trampolinie, malowanie twarzy i oglądanie maszyn wojskowych od środka. Ponadto można było kupić zabawki przypominające eksponowane sprzęty.

Tym, i wielu innym atrakcjom, których nie sposób wymienić, sprzyjała słoneczna aura. Była to dobra okazja, aby spędzić w ciekawy sposób dzień z rodziną czy przyjaciółmi. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy samochód miał swoje miejsce na ogromnym, bezpłatnym parkingu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu obrazującego start myśliwca MiG-29.Video: S-F

29
0
oceń tekst 29 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 56