› konkursy
10:00 / 07.06.2013

Zobacz kto wygrał podwójne zaproszenie na koncert incarNations

Zobacz kto wygrał podwójne zaproszenie na koncert incarNations

fot. M. Kulczyński

Trzeciego dnia Dziesiątych Letnich Ogrodów POLITYKI (7 lipca), wystąpi znana już ogrodowej publiczności grupa incarNations, prezentując utwory ze swojej drugiej płyty „Odeon”. Skład zespołu podczas koncertu rozszerzony będzie o sekcję dęta. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników jedno podwójne zaproszenie na koncert.

Aby wygrać zaproszenie na koncert incarNations należy odpowiedzieć na pytanie:

Którzy artyści z Kapeli ze Wsi Warszawa współpracowali z zespołem incarNations?

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 6 lipca do godziny: 21:00. O wygranej poinformujemy zwycięzce drogą mailową o godzinie 10:00, 7 lipca. Po odbiór biletów zapraszamy do naszej redakcji. Odpowiedzi należy wysyłać na adres: konkursy@elblag.net, w treści wiadomości wpisując: incarNations.

Podwójne zaproszenie na koncert wygrała pani Daria Kołecka. Gratulujemy!

incarNations to po pierwsze MAJA – charyzmatyczna, świadoma siebie wokalistka, obdarzona głosem, który nie pozostawia obojętnym.

Po drugie MUZYKA – za którą w głównej mierze odpowiedzialny jest Wojtek Krzak, “druga połowa” Mai.

Po trzecie TEKSTY – piękne, pełne emocji, głębokich obserwacji słowa, które dla Mai pisze od lat Bogdan Loebl. Klasyk rodzimego “tekściarstwa”, poeta, prozaik.

„Odeon” to drugi album muzyków związanych wcześniej z Kapelą ze Wsi Warszawa. Piosenki z ich pierwszego albumu „Radio Retro” grupa zaprezentowała podczas Ogrodów dwa lata temu. Maja Kleszcz już w Kapeli udowodniła, że ma głos jakiego nie pomylicie z żadnym innym. Po rozstaniu z macierzystym zespołem, śpiew Mai stał się jeszcze piękniejszy, mocniejszy, dojrzały. Duża w tym zasługa życiowego partnera wokalistki, Wojtka Krzaka. Były filar KZWW to z kolei multiinstrumentalista, kompozytor i producent poruszający się swobodnie zarówno w folku, bluesie jaki soulu, co udowodniły oba albumy projektu incarNations.

Mirosław Pęczak w recenzji płyty „Odeon” określa ją mianem "retroekstazy": Fani incarNations dobrze pamiętają „Radio Retro”, pierwszy album zespołu Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka. Piosenki utrzymane w archaicznych klimatach zabrzmiały na nim świeżo jak wiosna. Teraz jest jeszcze lepiej. Druga płyta miesza blues z jazzem, odrobiną soulu i popu po to, by pokazać, jak wielką moc może mieć piosenka. Nowe kompozycje Krzaka do znakomitych tekstów Bogdana Loebla uzupełniają evergreeny – „I Put A Spell On You” Screamin’ Jay Hawkinsa, słynna „klezmerska” „Rebeka” Białostockiego i Własta czy nowa wersja begina Paula Vance’a i Lee Pockrissa „Catch A Falling Star”. Maja śpiewa to niczym inkarnacja Elli Fitzgerald, a akustyczne combo udowadnia, że subtelne brzmienia potrafią wywołać silniejszą ekstazę niż elektroniczne hałasy dyskoteki./Tygodnik POLITYKA

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%