› bieżące
09:15 / 02.01.2015

Zobacz, który elbląski lekarz przyjmie cię w nowym roku

Zobacz, który elbląski lekarz przyjmie cię w nowym roku

fot. www.pixabay.com

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listy placówek medycznych, które podpisały umowy na rok 2015. Do 31 grudnia do godz. 21:00 w województwie warmńsko-mazurskim zanotowano 149 takich placówek z 280 w tym regionie. Zobaczcie, którzy elbląscy lekarze rodzinni przyjmą was w tym roku na wizytę.

W połowie grudnia informowaliśmy, że wielu lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej może nie podpisać umów na nowy rok. Okazało się, że podpisało je blisko 80% placówek, o których mowa. W województwie warmińsko-mazurskim liczba świadczeniodawców, którzy podpisali umowy z NFZ na rok 2015 to 149 z 280. Oznacza to, że na tę chwilę ok. ponad 45% mieszkańców województwa może nie mieć zabezpieczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Procent ten może jednak ulec zmianie, bowiem część umów wciąż jeszcze spływa pocztą tradycyjną. W czwartek znana będzie kompletna lista placówek, które będą otwarte w tym roku.

Pacjentów przychodni, które będą zamknięte, mają przyjmować szpitalne oddziały ratunkowe i izby przyjęć, a także punkty nocnej opieki zdrowotnej. Rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ zapewniła, że wszystkie takie placówki w regionie podpisały umowy na świadczenie usług w zastępstwie lekarza pierwszego kontaktu.

Na chwilę obecną w powiecie elbląskim umowy z NFZ podpisało 18 placówek medycznych lekarzy POZ. Są to m. in.: dwa oddziały Lekarskiej Spółki Partnerskiej "Ostoja" na ul. Mazurskiej i Tysiąclecia, NZOZ "MEDI-PROF" na ul. Królewieckiej, NZOZ "ZAWADA" na ul. Wiejskiej, NZOZ Centrum Medycyny Pracy, Medycyna Rodzinna, Poradnie Specjalistyczne na ul. Pestalozziego. Szczegółowa lista otwartych elbląskich placówek medycznych wraz z dokładnymi adresami i numerami telefonów dostępna jest tutaj. W przypadku, gdy podana strona nie będzie działać, informację można również sprawdzić tutaj.

Źródło: onet.pl, nfz-olsztyn.pl, tvn24.pl

9
3
oceń tekst 12 głosów 75%

Powiązane artykuły

Daj znać: Szpital Wojewódzki przepełniony. Winne jest Ministerstwo

03.01.2015 komentarzy 18

Po raz kolejny powracamy do tematu zamkniętych przychodni w Elblągu. Tym razem Czytelnicy zwracają nam uwagę, że przez brak podstawowej opieki zdrowotnej...

Dyskusja na niedzielę: co sądzisz o protestach lekarzy?

04.01.2015 komentarzy 12

Elblążanie nadal odczuwają brak porozumienia pomiędzy lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego a ministerstwem zdrowia. Przychodnie zamknięte, NFZ Olsztyn...