› bieżące
09:35 / 07.09.2013

Zobacz Malborskie Skrzydła – dzień otwarty na lotnisku w Królewie

Zobacz Malborskie Skrzydła – dzień otwarty na lotnisku w Królewie

Jeśli lubicie samoloty i wszystko, co jest związane z lotnictwem, nie może Was zabraknąć w sobotę na lotnisku w podmalborskim Królewie. Tam odbędzie się impreza pod nazwą Malborskie Skrzydła, czyli dzień otwarty wojskowego lotniska w Królewie Malborskim.

Impreza rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10:00 a potrwa do godz. 17.00. W programie przewidziano pokaz dynamiczny w powietrzu samolotów Mig-29 oraz Su-22.

Podczas wystawy statycznej obok wymienionych samolotów obejrzeć będzie można min.: C-130 Hercules, F-16, śmigłowce Wojsk Lądowych Mi-2 oraz Mi-24, Marynarka Wojenna zaprezentuje śmigłowce Mi-14PŁ oraz SH-2G. Ponadto zaprezentowane zostaną również: Lim-2, Mig-21, Ts-8 Bies, Ts-11 Iskra, I-22 Iryda, wiatrakowce XENON.

Swoje statki powietrzne zaprezentuje również Aeroklub Gdański. W programie przewidziano również: skoki spadochronowe, pokaz ratownictwa drogowego, pokaz rewii konnej, paradę orkiestr, loty zapoznawcze samolotem An-2 oraz wiele innych równie atrakcyjnych przedsięwzięć. Wstęp na teren lotniska jak i parkingi są bezpłatne.

Jak było rok temu? Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Malbork.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6