› bieżące
14:15 / 19.09.2013

Zobacz postępy prac przy rozbudowie CH Ogrody

Zobacz postępy prac przy rozbudowie CH Ogrody

fot. Konrad Kosacz

Prace trwają tu od godziny 7:00 do nawet 21:00. Budowlańcy pracują nad wybudowaniem podziemnego i naziemnego parkingu dla klientów. Wykonują już także kolejne boksy wewnątrz obiektu. W najbliższym czasie będą otwarte kolejne lokale dla najemców. O czym mowa? O długo wyczekiwanym Centrum Handlowym Ogrody przy Płk. Dąbka, które po rozbudowie będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.

W ostatnim czasie powstały już główne filary podtrzymujące parking naziemny. Wykonywane jest już także połączenie części podziemnej z naziemną i zabezpieczenie przestrzeni między tymi kondygnacjami. Trwa odeskowanie, jako podstawa do wylania betonu. Na placu budowy znajdują się obecnie trzy wysokie dźwigi, każdy o innej wysokości. Wykonane jest także oklatkowanie pod pod czwarty dźwig, który będzie najwyższy ze wszystkich na terenie tej budowy.

Trwają również zaawansowane prace w nowej części Centrum. Powstają ściany działowe oddzielające poszczególne lokale, układana jest instalacja elektryczna, wodociągowa oraz wentylacyjna. Wszystkie prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu pierwsze lokale zostały przekazane najemcom już pod koniec lipca. Budowlańcy wykonali też specjalnie podwieszony sufit z płytą, dzięki której klienci Centrum będą mogli w ciszy dokonywać zakupów, nie słysząc dźwięków z zewnątrz galerii.

Do tej pory udało się już otworzyć sklep obuwniczy CCC, salon prasowy In Medio, kantor wymiany walut, T-Mobile, RTV EURO AGD. W najbliższym czasie otwarte zostaną również lokale i sklepy należące do marek Yves Rocher, Quiosque, Yes, Plus GSM, Orange czy Piekarnia Raszczyk.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy, powstały w 2002 roku, kompleks handlowo – usługowy w Elblągu, skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. Obiekt w ograniczonej formie jest otwarty dla Klientów przez cały okres prac. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. Poziom komercjalizacji obiektu przekroczył 60%. Na dwóch poziomach znajdzie się 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, CCC, Deichmann, Douglas, Esotiq, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Cropp Town, House, Mohito, Reserved, Sinsay), New Yorker, Orsay, restauracja McDonald’s, Quiosque, Rossmann, RTV Euro AGD, Sizeer, T-Mobile, Trojan Horse, Wojas, Yes, Yves Rocher, Piekarnia Raszczyk oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

CH Ogrody przed rozbudową

• 17 500 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
• jednopoziomowe centrum handlowe
• 55 lokali handlowych i usługowych
• 901 miejsc parkingowych
• otwarcie: 2002 r.

CH Ogrody po rozbudowie

• ok. 40 000 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
• dwupoziomowe centrum handlowe, parking podziemny i naziemny
• 130 lokali handlowych i usługowych
• kino wielosalowe
• ok. 1000 miejsc parkingowych na 3 poziomach
• otwarcie: 2014 r.

Postępy prac budowlanych można śledzić na bieżąco na stronie Centrum www.rozbudowa.centrumogrody.pl.

16
0
oceń tekst 16 głosów 100%

Powiązane artykuły

Galerie Handlowe z problemami. Czy podobnie będzie w Elblągu?

24.09.2013 komentarzy 5

Elbląg pod tym względem jest ewenementem. Jest jedynym ponad 100-tysięcznym miastem, które nie posiada jeszcze galerii handlowej. To ma się zmienić, dzięki...

W listopadzie będzie już 20 sklepów w Centrum Ogrody

09.10.2013 komentarzy 4

Zakończenie prac remontowych w przebudowywanej części Centrum Handlowego Ogrody Modernizacja istniejącej części CH Ogrody, będąca częścią pierwszego etapu...

LPP zwiększa powierzchnię najmu w Centrum Handlowym Ogrody

11.10.2013 komentarzy 2

Salony marek należących do koncernu odzieżowego LPP: Reserved, House, Sinsay, Mohito, Cropp Town oraz Home & You, z dodatkową powierzchnią w elbląskich...

Zdjęcia ilość zdjęć 40