› dzieci i rodzina
11:18 / 14.09.2012

Zostań harcerzem. Zapisz się już dziś!

Zostań harcerzem. Zapisz się już dziś!

Skauting nadal trafia w potrzeby młodych ludzi, którzy bez względu na kolor skóry, religię, w harcerstwie odnaleźli przyjaźń. Z harcerskich szeregów wychodzą ludzie aktywni i przede wszystkim odpowiedzialni obywatele. ZHP wychowuje w duchu pracy nad sobą, braterstwa i służby. Właśnie rusza nabór do Szczepu "Wanbli" w trzech szkołach podstawowych na szczeblu klas I-III.

Zuchy, to najmłodsi członkowie ZHP, mają po 7 lat. Dla nich wszystko jest nowe, fascynujące. - Do naszej organizacji trafiają w szkole podstawowej, z zapałem zdobywają sprawności, czy gwiazdki - wyznaje Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji.
 
Zapraszamy na zbiórki naborowe do Szczepu „Wanbli”:
  • dla klas I-III z SP nr 12 w piątek (14.09), o godzinie 16:00 w dolnej świetlicy i na zbiórkę zaprasza 96 Elbląska Gromada Zuchowa „Leśne Elfy";
  • dla klas I-III z SP nr 21 w piątek (14.09), o godzinie 16:00 na zbiórkę zaprasza 95 Elbląska Gromada Zuchowa „Braterskie Niedźwiadki";
  • dla klas I-III z SP nr 23 w piątek (14.09), o godzinie 16:30 na zbiórkę zaprasza Próbna Elbląska Gromada Zuchowa „Odważne Lwiątka".
- Uczniów z klas IV-VI zapraszamy na zbiórki harcerskie Próbnej Elbląskiej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Navajo”, która zaprasza chłopców jak i dziewczyny. Na zbiórkach każdy z nas rozwija się również artystycznie – mówi drużynowa, Elżbieta Barańska. Kolejna propozycja skierowana tylko do dziewcząt - 107 Elbląska Żeńska Drużyna Harcerska "Hesperia" zaprasza same dziewczyny! Natomiast następna do chłopców - 117 Elbląska Męska Drużyna Harcerska „Mato".
 
Zbiórki odbędą się w sobotę (15.09) pod szkołami: SP. 12, godz. 9.45; SP. 21, godz. 9.45; SP. 23, godz. 10:00; ZSO nr 2, godz. 9.45; ZSO nr 1, godz. 10.00; IV LO, godz. 10.00
 
- W harcerstwie nabywamy umiejętności, które przydają się nam na co dzień. Na przykład kurs pierwszej pomocy. Dzięki niemu wiem, że mogę komuś uratować życie – mówi druhna Asia, lat 25.
Harcerstwo już nie kojarzy się „z osobami biegającymi po lesie w krótkich spodenkach” - mówi druh Damian, lat 20 – Teraz moja rodzina, znajomi wiedzą, że harcerstwo pozwala mi realizować swoje pasje i marzenia. Potrafię zarządzać grupą, jestem kreatywny, brałem udział w wielu szkoleniach, które w przyszłości wzbogacą moje CV.
 Harcerstwo to życie z pasją!
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%