› bieżące
13:02 / 04.11.2013

ZSO nr 2 szkołą przyjazną środowisku

ZSO nr 2 szkołą przyjazną środowisku

fot. ZSO nr 2

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu przy ul. Królewieckiej 42 otrzymał 30 października 2013r. Certyfikat „Szkoła przyjazna środowisku” przyznany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Na uroczystości obecne były pani Agnieszka Jurewicz – dyrektor ZSO nr 2 w Elblągu, pani Katarzyna Zarzeczna i przedstawiciele uczniów.

Szkołę uznano za proekologiczną, co w obecnych czasach ma niebagatelne znaczenie. Działania szkoły w tym aspekcie dotyczą nie tylko procesu edukacyjnego, ale również współpracy z elbląskim środowiskiem w zakresie poszanowania lokalnych zasobów.

Mnogość i różnorodność podejmowanych działań w zakresie edukacji ekologicznej, liczne sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, świadczą o wysokim poziomie prowadzonej edukacji w szkole. ZSO nr 2 w Elblągu cieszy się wysoką renomą w środowisku lokalnym, co przekłada się na duże zainteresowanie podczas rekrutacji klasami o profilu przyrodniczym, zarówno w gimnazjum jak i w liceum. Szkoła od dawna uczy i wychowuje ekologicznie.

Zarówno nauczyciele jaki i uczniowie ze świadomością wdrażają w codzienne życie elementy związane z ochroną środowiska. Czynimy to z myślą o sobie i współczesności oraz dla przyszłości i tych, którzy będą po nas.

ZSO nr 2

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%