› bieżące
12:48 / 11.07.2019

Żuławy. Sprawdź ile kosztuje koszenie wałów przeciwpowodziowych

Żuławy. Sprawdź ile kosztuje koszenie wałów  przeciwpowodziowych

fot. archiwum Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Kończy się pierwsza tura koszenia nadmiernie wybujałej roślinności na wałach przeciwpowodziowych przez  Zarząd Zlewni Zalewu Wiślanego z siedzibą w Elblągu. Koszt robót wynosi ponad milion zł.

Ponad 350 km wałów przeciwpowodziowych zostało oczyszczonych z roślinności utrudniającej spływ wód. Odpowiedzialny za te prace jest Zarząd Zlewni Zalewu Wiślanego z siedzibą w Elblągu. Większość prac wykonują firmy zewnętrzne wyłonione w przetargu, ich wynagrodzenie wyniesie 1 milion 150 tys. 300 zł. Prace są bardzo zaawansowane. 

Na części odcinków koszenie wykonane jest w ponad 90 proc., Np. w 100 proc. okoszony jest wał Czołowy Zalewu Wiślanego w Przebrnie, a w 95 proc. wały przeciwpowodziowe na terenie Nadzoru Wodnego w Braniewie

- wyjaśnia Bogusław Pinkiewicz, Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Zarząd Zlewni w Elblągu  własnymi siłami wykonał okoszenie wałów na długości 40,6 km wokół jeziora Drużno i na odcinkach obwałowań ujścia rzek wpadających do basenu j. Drużno. Plany zakładają pełną realizację zadań do 30 sierpnia. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%