› biznes
14:55 / 28.12.2017

ZUS ostrzega: zostało tylko 4 dni

ZUS ostrzega: zostało tylko 4 dni

Już tylko kilka dni dzieli nas od wejścia w życie e-składki. Każdy przedsiębiorca powinien otrzymać pismo z ZUS z nowym numerem rachunku składkowego. Zdarza się, że płatnicy mają wątpliwości odnośnie wiarygodności rachunku. W bardzo prosty sposób można to sprawdzić na www.e-skladka.pl.

Od nowego roku przedsiębiorcy będą opłacać składki na ZUS tylko jednym przelewem i na jedno konto. Obecnie obowiązujące rachunki do opłacania składek przestaną istnieć. Płatności dokonane na stare rachunki będą odrzucane. Niestety zdarza się, że do klientów ZUS trafiają listy z fałszywymi rachunkami składkowymi. Oszuści w ten sposób chcą wyłudzić środki pieniężne, które zamiast na indywidualne rachunki składkowe płatników trafią na ich rachunki osobiste.
W razie wątpliwości, czy dany rachunek jest prawdziwy do opłacania składek można to sprawdzić to na stronie www.e-skladka.pl. Weryfikacja rachunku jest bardzo prosta, zajmuje tylko chwilę. Aby to zrobić, należy podać tylko dwa swoje identyfikatory np. NIP, PESEL czy REGON. Ostatnie 10 cyfr indywidualnego rachunku składkowego to NIP płatnika składek.
Należy pamiętać, że od 1 stycznia 2018r., bez numer rachunku składkowego nie opłacimy składek do ZUS

Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS 
województwa warmińsko-mazurskiego 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%