› policja
13:31 / 24.09.2013

Zwarcie czy podpalenie? Policja bada przyczyny pożaru mostu

Zwarcie czy podpalenie? Policja bada przyczyny pożaru mostu

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Wczoraj (23 września) o godzinie 19:08 straż pożarna otrzymała wezwanie o pożarze na moście nad rzeką Babica, prowadzącym na Modrzewinę. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa instalacja elektryczna usytuowana pod mostem.

Strażacy otrzymali wezwanie o godzinie 19:08. Akcja trwała do godziny 20:54. W akcji brały udział dwie jednostki i 15 strażaków. Wezwano także pogotowie energetyczne aby odłączyć prąd, przez chwilę pozbawieni zasilania byli mieszkańcy Zawady i Modrzewina, po niedługim czasie udało się uruchomić zasilanie awaryjne.

Z ustaleń straży pożarnej wynika, że spaleniu uległa izolacja przewodów instalacji elektrycznej na długości około 3 metrów. Informacja o pożarze została także skierowana do działu zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu w celu ustalenia czy uszkodzeniu nie uległy elementy konstrukcyjne mostu. Sprawa została przekazana policji w celu ustalenia co było przyczyną pożaru – zwarcie instalacji czy podpalenie. Do zbadania sprawy zostanie powołany specjalny biegły od spraw pożarnictwa.

Pomimo uszkodzenia instalacji elektrycznej nie będzie przerw w dostawie prądu. W zastępstwie uszkodzonej linii zostały uruchomione awaryjne przewody zasilania.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Powiązane artykuły

Pożar pod mostem na Modrzewinie. Instalacja elektryczna nie działa

23.09.2013 komentarzy 6

Dziś około godziny 19:30 dolna część mostu na Modrzewinie stanęła w ogniu. Świadkowie zostali ewakuowani z miejsca zdarzenia. – Przyczyny pożaru nie są...

Zdjęcia ilość zdjęć 15