› bieżące
18:38 / 16.07.2013

Zwrot pozwu radnej PO przeciwko Jerzemu Wilkowi

Zwrot pozwu radnej PO przeciwko Jerzemu Wilkowi

fot. Konrad Kosacz

Sąd Okręgowy w Elblągu zarządził zwrot pozwu o naruszenie dóbr osobistych, jaki radna Maria Kosecka z PO wniosła przeciwko prezydentowi Jerzemu Wilkowi. Radna poczuła się dotknięta wypowiedziami z tzw. taśm Wilka.

O zarządzeniu związanym ze zwrotem pozwu Koseckiej poinformowała rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Dorota Zientara.

- Zarządzenie jest spowodowane tym, że nie uiszczono pełnej opłaty, konkretnie nie wniesiono jej od części majątkowej pozwu - wyjaśniła Zientara i dodała, że decyzja sądu nie jest prawomocna.

Jak poinformował reprezentujący Kosecką mecenas Rafał Kasprzycki, opłata sądowa zostanie uzupełniona. - Gdy tylko dostaniemy akta z sądu, wpłacimy należną opłatę - zapewnił adwokat.

Pozew jest konsekwencją tzw. taśm Wilka, które ujawniono tuż przed drugą turą przedterminowych wyborów na prezydenta Elbląga (Wilk rywalizował w tej turze z kandydatką PO Elżbietą Gelert). Na ujawnionych w internecie nagraniach słychać, jak Wilk niepochlebnie wypowiada się o radnej, mówi o niej m.in., "w d... powinna mnie pocałować za to, że chciała mnie obrazić". Wilk niepochlebnie wypowiadał się też o mężu radnej i żartował, że Koseckiej pracę magisterską napisał inny z kandydatów na prezydenta Paweł Kowszyński, który w pierwszej turze startował jako kandydat Solidarnej Polski.

(PAP)

8
3
oceń tekst 11 głosów 73%

Powiązane artykuły

Maria Kosecka pozywa do sądu Jerzego Wilka. Domaga się przeprosin

11.07.2013 komentarzy 61

Radna Platformy Maria Kosecka pozywa Jerzego Wilka z PiS, który wygrał wybory na prezydenta Elbląga. Za oskarżenia ujawnione na "taśmach prawdy"...

Maria Kosecka kontra Jerzy Wilk. Czy będzie ugoda?

23.09.2013 komentarzy 11

Czy dojdzie do ugody pomiędzy prezydentem Jerzym Wilkiem a radną Marią Kosecką? Dziś w sądzie doszło do kolejne rozprawy, podczas której padła propozycja...