M1 - Syriusz

Komentarze (25)

Cezary Balbuza: Krajobraz po referendum (opinia)

wróć do artykułu

~ znismaczony

3885 dni temu, 20:13 | ocena 67%

1

oceń komentarz 1 2

to jak tak było dobrze, to czemu ludzie nie poszli głosowac za pozostaniem prezydenta i rady. ObywatelGD tak ci super poszło z tym niedoszłym potencjalnie inwestorem, trzeba było namówić ludzi do zagłosowania na korzyść byłej juz władzy. Straszysz nas tym Toruniem, co co dla ciebie było wazniejsze inwestor w E-gu czy współpraca z władzą???

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3885 dni temu, 18:38 | ocena 100%

2

oceń komentarz 0 3

Treść komentarza sprzeczna z regulaminem

odpowiedz zgłość do moderacji

~ obywatelGD

3885 dni temu, 12:17 | ocena 50%

3

oceń komentarz 5 5

Niestety sam będe rekomendował Inwestorowi w poniedziałek , że Elblag nie jest tego warty i wracamy do rozmów z Toruniem. Powodzenia - zobaczymy co da wam Ruch Palikota i trzech spod celi , którzy w ub roku taką samą rozpierduche zrobili w Ostródzi i porozmwiajcie sobie co teraz sie dzieje. Na szczescie nie doszli do władzy.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ obywatelGD

3885 dni temu, 12:15 | ocena 80%

4

oceń komentarz 1 4

Padyszach pewnie jestes jednym z showmanów z Ruchu Palikota , ktory do końca dzialal pod przykryciem i do konca nie przyznał sie , ze jak w Ostródzie był inicjatorem wszsytkeigo. Walka o władze od dołu. Zastanówcie sie ile straciło miasto. Nie chce wchodzic w polemike czy ta wladza była dobra czy nie. Czy miasto stac na takei wydatki przy takiej biedzie itd. Wiem , że 70 młodych osób po studiach nie otrzyma pracy od maja w Elblagu ( nie przy maszynach odlewniczych) w firmie która biznesowwo nobilitowała by miasto w oczach inwestorów. Wim , bo mialem przyjemnosć sam w tym uczestniczyc i osobiście sciagnąc tego inwestora. Teraz nie ma z kim o tm rozmawiac, a maj tuz tuż, wiec mlodzi Elblażanie podziekujcie tym , którzy głosowali bo nie chce im sie płącić czynszów i nie podobają sie zmiany obliczone na 4 lata.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Elblazanin

3885 dni temu, 11:29 | ocena 56%

5

oceń komentarz 4 5

Panie Balbuza juz jest PO referendum. Komisarz na pewno zrobi wiecej niz Nowaczyk i bezradna Rada. A na pewno nie bedzie juz prywaty. Nowaczyk tak rozmawial z inwestorami ze znalezli sie w Leborku.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ sebaKB

3885 dni temu, 11:34 | ocena 63%

6

oceń komentarz 3 5

Sęk w tym, że Nowaczyk nie rozmawiał z inwestorami o inwestycji bo ci inwestorzy chcieli wynająć halę od prywatnego przedsiębiorcy. Za takie pomówienia Sebastian B.K z elblag24 został przez sąd skazany i musi przeprosić Grzegorza Nowaczyka.

zgłość do moderacji

~ przeciwpartyjny...

3885 dni temu, 12:16 | ocena 67%

7

oceń komentarz 2 4

sebaKB-a nie uwazasz,ze to wlasnie moglo miec wplyw na decyzje inwestorow? Nowaczyk w ogole nie byl zainteresowany zmniejszeniem bezrobocia w Elblagu,jemu tylko chodzilo o to,zeby Elblag ladnie wygladal...a co tam ludzie,ze nie maja pracy?Niech sie sami martwia o siebie....To i mu mieszkancy podziekowali za opieke....

zgłość do moderacji

~ Maja

3885 dni temu, 10:27 | ocena 80%

8

oceń komentarz 2 8

rok wystarczy żeby zrobić porządek w mieście i zdobyć zaufanie mieszkańców a to napewno zaprocentuje podczas wyborów na 4 letnią kadencję

odpowiedz zgłość do moderacji

~ hellon

3885 dni temu, 10:46 | ocena 57%

9

oceń komentarz 4 3

Jasne. Jaki rok? Rok to zostanie do normalnych wyborów. Na 6 miesięcy przed końcem radni i prezydent wejdą już w kampanię wyborczą. Co Ty Maja myślisz, że coś przez 6 miesięcy ci zmienią. Kobieto 2 LATA ZASTOJU nam Falkiewicz i Lewandowski i 24 tys. baranów zafundowali. Już pozamiatane.

zgłość do moderacji

~ Zleceniobiorca

3885 dni temu, 09:43 | ocena 78%

10

oceń komentarz 7 2

GN przegrał referendum bo brakuje mu speca od PR. Nie potrafił "sprzedać" podwyżki czynszów w ZBK, rozkopanego miasta ani słynnych mostów - mimo, że to wszystko "zasługa" poprzednika (brak urealnienia czynszów, zaplanowanie zniszczenia obu mostów w tym samym czasie i rozkopania dwóch newralgicznych dróg rownież w tym samym czasie). Nawet najlepszy polityk jeśli nie odetnie się od kolesi, którzy robią za głośne przekręty, pójdzie na dno razem z nimi. Gdyby GN pozbył się Panów L, S i Pani K za "afery" oraz zachęcał zwolenników do pójścia na referendum, zamiast unikania problemów to porzadziłby do końca kadencji, a może nawet drugą, a tak.... "Z przekazów medialnych już wiemy, że przez trzy miesiące będzie rządził miastem wyznaczony przez Premiera komisarz." - a nie wynika to przez przypadek z przepisów prawa?

odpowiedz zgłość do moderacji

~ R.M.

3885 dni temu, 09:20 | ocena 71%

11

oceń komentarz 5 2

Tak jak już wcześniej pisałem Ruch Palikota wie co robi. Zdając sobie sprawę, że do sejmu już nie wejdą szykują sobie stołki w samorządach. Teraz nie ma co biadolić. Podziękować trzeba tym co namawiali aby nie brać udziału w referendum. Jeśliby zwolennicy P. Nowaczyka się zebrali i zagłosowali pewnie wynik byłby inny. Przy następnych wyborach na listach powinni być ludzie bezpartyjni, a nie tak jak P. Wilk powiedział, ze to czy on będzie startował na stołek prezydenta zależy od partii PiS.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ obywatelGD

3885 dni temu, 09:18 | ocena 70%

12

oceń komentarz 7 3

Dodam tylko jedną i to najistotniejszą rzecz, która Pan poruszył. Od misiaca rozpoczęły się rozmowy inwestora, który jest zainteresowany otwarciem oddziału niemieckiej firmy w Elblągu. Firma ta chciała szkolić specjalistów na PWSZ. Prace dostałoby ok 70 osób - młodych po studiach. Niestety firma wcześniej toczyła rozmowy z Toruniem. Mialem przyjemność przekonać inwestora do Elbląga i potenciału jaki tutaj tkwi. Teraz nie ma z kim rozmawiać i obawiam sie , ze niestety tej pracy juz nie będzie. Stracą młodzi ludzie, którzy zamiast tutaj zostać stracą kolejną szanse i wyjadą.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Padyszach

3885 dni temu, 11:16 | ocena 78%

13

oceń komentarz 2 7

No to nie pierwsza firma. Jedna już zabrała 300 miejsc pracy do Lęborka. Przez zaniechanie szkodników.

zgłość do moderacji

~ gizmo

3885 dni temu, 11:30 | ocena 57%

14

oceń komentarz 4 3

Padyszach jak stado baranów powtarza kłamstwa, które pisał elblag24, a za które niejaki Sebastian B.-K. został skazany przez sąd. No ale cóż, ludzie pokroju padyszacha wierzyli w złoty kiblel w urzedzie. To są ludzie pokroju tych, którzy wierzą, że Elvis żyje, Jezus pochodził z Marsa a czekoladą można się odchudzić. Łykają każde gówno, które wciśnie im szmatławiec. Pdyszachu nie chce mi się tłumaczyć ci, jak było z tą firmą. Zresztą na elblag.net to znajdziesz, chyba dasz radę poszukać?

zgłość do moderacji

~ i co z tego

3885 dni temu, 09:14 | ocena 83%

15

oceń komentarz 1 5

Panie, nie strasz, ci co poszli głosowac za odwołaniem dokładnie to wiedzieli, widocznie jednak woleli taki zastój niż .......

odpowiedz zgłość do moderacji

~ obywatelGD

3885 dni temu, 08:47 | ocena 67%

16

oceń komentarz 10 5

Panie Cezary ma pan w pełni racje. Nie dodał pan jednej najistotniejszej rzeczy. Od roku Prezydent oraz caly urząd miejski był atakowany. Każdy oszkalowany bronił się lub broni w sadzie z tytułu pomówień. Niestety nikt nie obnażył i nie pokazał Elblążanom kto tak naprawdę stał za Grupa Referendalną. Nikt jednoznacznie nie napisał kto jest kto: Pan Lech Kraśniański - wiceprzewodniczący obwodu wyborczego nr 34 Ruchu Palikota, Pan Rafał Maszka Przewodniczący obwodu wyborczego nr 34 Ruchu Palikota, Pan Kazimierz Foltyński - w necie można znależć informacje, ze skarbnik RPalikota ( nie wiem czy to prawda). Gdy zobaczyłem wczoraj wieszanie wieńca na drzwiach wszystko stało się jasne. Wszedłem na stronę Ruchu Palikota i okazal się , że tenże Maszka z kolegami taka sama rozpierduchę robil w Ostródzie 9 polecam informacje ze strony Ruchu Palikota. Taka strategia Ruchu Palikota dojścia za wszelką cenne do władzy z ukrycia.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ HADES

3885 dni temu, 09:17 | ocena 73%

17

oceń komentarz 8 3

Kto mądry ten wiedział o wszystkim... Jaki mądrzy są mieszkańcy? Wyniki referendum pokazują :) Plebs był zawsze plebsem i od zawsze dawał się tak manipulować. Pytanie - dlaczego nie było podobnej linii obrony? Przecież Grupa Referendalna używała najprostszych podstaw socjotechniki...

zgłość do moderacji

~ Oburzony!!!!!

3885 dni temu, 12:03 | ocena 80%

18

oceń komentarz 1 4

Hades-ty POwska SWI..IO!!! Jak smiesz ludzi wyzywac od plebsu!!! Ludzie,nie widzicie tego,ze on wszystkich obraza????Czy redakcja zgadza sie na ukazanie jego postow,bo jest tego samego zdania,co on????!!!!

zgłość do moderacji

~ rolnik

3885 dni temu, 08:28 | ocena 80%

19

oceń komentarz 1 4

Panie spox38 - podobno w politykę się nie bawisz. Więc, że tak zapytam: po co ten felietonik?

odpowiedz zgłość do moderacji

~ NN

3885 dni temu, 08:20 | ocena 58%

20

oceń komentarz 7 5

To że dwa lata będzie zastój to wiedzą wszyscy , którzy myślą, najlepsze jest to , że oszołomy i tak będą mieli podwyżki w ZBK, drogi nadal będą rozkopane,a z minusów stadion nie powstanie, o basenie możecie dalej marzyć - tak właśnie daliście się zrobić w ciula....normalnie płakać się chce jak pomyślę , że w moim mieście tulu ........

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Jan

3885 dni temu, 07:58 | ocena 67%

21

oceń komentarz 3 6

Przynajmniej złych decyzji nie podejmnma już

odpowiedz zgłość do moderacji

~ real

3885 dni temu, 07:47 | ocena 50%

22

oceń komentarz 9 9

Jeszcze będziecie tęsknić za prezydentem Nowaczykiem. Oto dla osób, które poparły referendum scenariusz na najbliższe dwa lata: komisarz tylko administruje, niczego nie robi. We wrześniu wybory. Przychodzi nowy prezydent i nowa rada. Muszą mieć czas na zapoznanie się z tym, co dzieje się w mieście. Mają niecały rok rządów - nic specjalnego nie zrobią. Efekt? Dwa lata zastoju. Gratuluje wszystkim, którzy poparli referendum.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ jaki

3885 dni temu, 10:14 | ocena 57%

23

oceń komentarz 3 4

Trzeba jeszcze zdawać sobie sprawę, że nowi radni i nowy prezydent będą przez ten niecały rok prowadzili tak naprawdę już kampanię wyborczą do normalnych, ustawowych wyborów. A co to oznacza? Że zamiast pracować dla miasta będą uprawiali politykę i lans. Dziękujemy 24 tys. elblążan za wpuszczenie miasta w dwuletni zastój. Możecie być z siebie dumni.

zgłość do moderacji

~ Padyszach

3885 dni temu, 11:12 | ocena 71%

24

oceń komentarz 2 5

Przynajmniej nie będzie szkodników decyzyjnych,......... i znajomych królika z PO.

zgłość do moderacji

~ Nina

3885 dni temu, 07:41 | ocena 63%

25

oceń komentarz 10 6

Musztarda po obiedzie to ten tekst jest :) Dobry i duży w nim prawdy no ale to tak jakby -czas minął.....i powiem szczerze , że chętnie zobaczę miny tych 23tys. osób , które myślą, że podwyżek nie będzie, asfalt sam się rozwinie, mosty jutro oddadzą, stadion jak cyrk w 2 dni stanie......nic nie będziemy teraz mieć, zamiast za 2 lata patrzeć jak wszystko rozkwita to teraz kolejne dwa lata w plecy - myślicie, że nowy prezydent będzie siedział w urzędzie i nie będzie podróżował, że gabinet ze złotem zamieni na namiot przed urzędem, ze pozostawi ludzi tych co są i nie obsadzi swoimi- naiwni jesteście i tyle to jest polityka a nie bajka- tak było jest i będzie a lud zawsze cierpiał i cierpieć będzie.....

odpowiedz zgłość do moderacji

wróć do artykułu