M1 - Syriusz

Komentarze (18)

Co nam dało referendum? Odpowiedź dla Kazimierza Falkiewicza

wróć do artykułu

~ kom.

3077 dni temu, 10:02

1

oceń komentarz 0 0

Referendum pokazało, że PiS nie nadaje się do rządzenia. Boją się podejmować decyzje, nie potrafią współpracować, interes partii zawsze wygra z interesem miasta. Na dodatek kompleksy i niska samoocena. Sami twierdzą, że wśród swoich członków i sympatyków nie mają ludzi, którzy mogliby kandydować do Parlamentu Europejskiego. I to jest bezcenna wiedza, jaką wynieśliśmy z referendum.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ miszmasz

3081 dni temu, 12:10 | ocena 100%

2

oceń komentarz 0 1

Referendum dało Nam społeczeństwu kontrolę na wydawaniem pieniędzy z budżetu Miasta i to,że będa takie inwestcje w mieście, które będą najlepsze dla większości społeczeństwa, brawo!.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Elg.

3081 dni temu, 08:07 | ocena 75%

3

oceń komentarz 2 6

Co jak co ale zobaczyć minę Nowaczyka i jego kolesi po referendum gdy już do nich dotarło że ryjki oderwane od koryta był to widok bezcenny.WARTO BYŁO A co do Wilka możecie mieć pretensje tylko do siebie sami go sobie wybraliście.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 09:18 | ocena 83%

4

oceń komentarz 1 5

A ja najmilej wspominam jak poszedłem na rozmowe z Premierem w laczkach i krótkich spodenkach. I jak chłopa zatkało w PWSZ dobre pare sekund zbierał myśli zanim pogrążył swoicj partyjnych kolegów i otworzył drogę do budowy Basenu . Miło było ,,,,

zgłość do moderacji

~ powiec

3081 dni temu, 20:13 | ocena 82%

5

oceń komentarz 9 2

Panie Falkiewicz referendum nigdy by sie wam nie udało gdyby nie potężne wsparcie od PIS, RP i sporejczęści lewicy! Referendum udowodniło, że można obalić każdą władzę w Elblągu, ponieważ opozycja razem wzięta ma zawsze więcej głosów! Na koniec zejdź pan na ziemię jak popieraliście i wchodziliscie w d.... Wilka to teraz róbcie sobie koalicję z PISem bo nikt was ze sobą nie weźmie!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 20:32 | ocena 64%

6

oceń komentarz 4 7

Zacznasz Pan rozumięć co to demokracja. Hura Nie wiedział tego Grzegorz Nowaczyk uważając że złapał Pana Boga za nogi majac kolaicję z SLD i śmiejąc się z resztek rozumu . To jest właśnie zasadnicza lekcja referendum że powyżej pewnego progu arogancji rodzi się porozumienie ponadpartyjne niezależne od róznić ale nastawione na cel. Tam właśnie ma działać demokracja i tak zadziałała . Koalicja dla dobrych pomysłow nawet z diabłem, ale nie koalicja dla stołków na których mają siedzieć marionetki.

zgłość do moderacji

~ herman

3081 dni temu, 20:52 | ocena 78%

7

oceń komentarz 7 2

jeśli demokracja to ustrój pozwalający głosować czemuś takiemu jak Lewandowski, to jestem przeciwnikiem demokracji!

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 21:40 | ocena 78%

8

oceń komentarz 2 7

Jesteś człowiekiem bez odwagi bo chowasz się za nikiem i uciekasz od odpowiedzialności za swoje słowa. Jak cię nazwać skoro w języku ludzi nieszmatławych słowa na określenie Ciebie brak ?

zgłość do moderacji

~ wiza

3081 dni temu, 20:09 | ocena 67%

9

oceń komentarz 6 3

Pan z GWE " myśli ", że mieszkańcy mają krótką pamięć i zapomnieli kto był orędownikiem referendum. O czym ochoczo wypowiadali się i z PiS-u i z Ruchu Palikota, czyż nie tak? A to co stało się po referendum /wybór pana Wilka/ jest nie do obrony panie z GWE. Tylko Elbląga ŻAL.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 20:36 | ocena 100%

10

oceń komentarz 0 7

Wybór Jerzego Wilka był demokratyczną decyzją wyborców i wyboru tego bronić wypada jak demokracji. Inna rzecz że gdyby nie fundusze PIS i wsparcie mediów ani PIS ani PO nie osiągnęłyby takich wyników jakie osiągnęły , Proszę się nie osmieszać psiącząc na głosy ale solennie przyznać ile złego zrobiły obie partie nie stając do debat o mieście i zastepująć argumenty palkatami ?

zgłość do moderacji

~ Maciej

3081 dni temu, 18:33 | ocena 67%

11

oceń komentarz 3 6

Za dużo ciemnych i nie doinformowanych chodzi po Elblągu i redaktorzy później wypisują takie bzdury jak od tygodnia widać na wszystkich Portalach Elbląskich.Referendum Było potrzebne to po pierwsze po drugie udało się dla wszystkich którzy tego chcieli po trzecie widać że większość komentujących nie lubi pis-u i Twojego Ruchu(wcześniej Ruch Palikota).Po czwarte było wiele wiele spotkań na które byli zapraszani ludzie żeby być bardziej poinformowani,nie chodzili a rozpowiadali takie pierdoły że słuchać i czytać się tego nie chce.Ludzie idźcie do Pana Kazimierza,porozmawiajcie sobie z nim na spokojnie i będziecie wszystko wiedzieć a nie się opluwacie przez internet.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ herman

3081 dni temu, 18:05 | ocena 73%

12

oceń komentarz 11 4

Panie Kazimierzu. Wszyscy wiemy, że dostawaliście kasę od Ruchu Palikota. Wiemy, jak to się odbywało. Ja mam wrażenie, że Pan zaklina rzeczywistość. Ponosicie odpowiedzialność za ten syf, który zgotowaliście.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 18:53 | ocena 100%

13

oceń komentarz 0 15

Panie Herman zechce Pan podać swoje dane do złożenie pozwu ponieważ narusza Pan moje dobra osobiste posądzając mnie o zyskanie korzyści materialnej w związku z aktami wyborczymi. Któryś z nas dostanie za to wyrok - albo ja za korupcję wyborczą albo Pan za pomówienie.Mam nadzieje że w końcu przedstawi Pan dowody na to co Pan pisze.

zgłość do moderacji

~ Karabasz

3081 dni temu, 19:19 | ocena 100%

14

oceń komentarz 11 0

Mariusz, wrecz przeciwnie g...o z tego referendum macie, ja bym powiedział nawet że to największa wasz porażka, nie mogliście żadnych korzyści przyjąć bo kasa poszła na ulotki, którą de facto dał PiS, do czego Wilk przyznał się na taśmach prawdy. Natomiast zarówno Palikot jak i Penkalski mówią, że jesteście wytworem RP, przemianowanym na lokalny ruch polityczny i taka informacja poszła w świat!

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 20:23 | ocena 100%

15

oceń komentarz 0 7

Panie Kabarasz Pan naprawdę jesteś szalony. Gdyby zależało nam na karirach to byśmy pszli na listy PiS i pewnie niejeden z nas siedizłby w Radzie. To że tego nie zrobiliśmy to dowód że ani PIS ani Ruch Palikota nic do powiedzenia nie mieli ponieważ intersuje nas Nasze Miasto a nie ich partie. Taśm Wilka są równie wiarygodne jak Opowieści Brona Minachuzena. Nie jestśmy ruchem politycznym - może czas żeby to do Pan dtarło ?

zgłość do moderacji

~ Karabasz

3081 dni temu, 21:06 | ocena 100%

16

oceń komentarz 8 0

Ciekawe rzeczy Pan opowiadasz Panie Mariusz. A jaką macie pewność, że PiS czy RP by was wzieli na swoje listy. Po tym jak się kochacie z RP po tym pożal się Boże referndum, raczej jest to watpliwa sprawa aby was przyjęli z otwartymi rękoma na swoje listy. Nikt nie potwierdzil ani nie zaprzeczył wiarygodności taśm prawdy (przynajmniej na razie). Na moje zachowujecie się jak partia polityczna bo uprawiacie politykę przyklejając się raz do RP raz do PiSu, jak to inaczej można nazwać? Niezależny nie popiera nikogo, wy w wyborach w drugiej turze poparliście PiS! Każdego interesuje nasze miasto do wyborów, a po wyborach interesuje już wybranych tylko ich własny lub partyjny interes. I w końcu źle mnie Pan Panie Mariusz zrozumiałeś, to nie jest moje zdanie o WE, ja tylko stwierdzam jaka informacja poszła w eter wy mówicie że sami przeprowadziliście referendum, RP mówi że to oni, a PiS sobie uzurpuje ten "sukces". W Polske poszła informacje, że powstaliście na zlecenie RP.

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3081 dni temu, 21:55 | ocena 100%

17

oceń komentarz 0 6

Szaleństwo Pana coraz wyraźniejsze. Nikt z nas nie zaprzecza poparciu i ze strony członków Ruchu Palikota i PiS-u. I jednio i drudzy to Elblążanie i skoro umieli ponad partyjnymi waśniami współpracować w obronie Elbląga to chwała im za to i nauka na przyszłość. To że każda Partia będzie chciała sukces zawłaszczyć wiedzieliśmy już w trakcie zbierania podpisów. Wynik Ruchu pokazał się po jego rozpadzie a skuteczność PiS-u widać po wynikach referendum w Warszawie. Przekaz o jakim Pan piszesz każdy mógł zobaczyć na mrozie i w deszczu - nie było tam ani Kwaśniewskiego ani Kaczyńskiego ani Palikota. Miło jest politykować w świetle jupiterów na wygodnych kanapach ale nasza polityka to ulice i domy naszego miasta i o wspólny interes tego miasta się wstawiliśmy. Przekaz medialny mnie nie interesuje interesuje mnie za to że remontuje się lokale na Skrzydlatej To już przeszłość i nie przeszłością żyć będziemy ale tym co przed nami jeszcze do zrobienia.

zgłość do moderacji

~ Co dało referendum ?-Elblążanie odzyskali kontrolę nad władzą w Elblągu.

3081 dni temu, 17:44 | ocena 56%

18

oceń komentarz 9 7

~ Polak mądry po, a nie przed, czemu wciąż?-Alojzy 57 minut temu Kaziu, podczas kampanii referendalnej mówiliśmy Wam,że rozdrobnienie zaszkodzi. Ale każdy chciał ukroić tego wyborczego tortu, nie udało się. Gdybyśmy WSZYSCY ZEBRALI SIĘ W KUPĘ (te małe komitety wyborcze), TO KOPNĘLIBYŚMY SKUTECZNIE W D...Ę PARTIE. A tak, no cóż...dopiero teraz zrozumieliście swój błąd.

odpowiedz zgłość do moderacji

wróć do artykułu