M1 - Syriusz

Komentarze (45)

Czy Skarbówka doprowadziła do śmierci szefa szkoły jazdy?

wróć do artykułu

~ Dziennikarz

3054 dni temu, 16:17

1

oceń komentarz 0 0

A tu jest link w którym jest trochę wyjaśnienia, dlaczego doszło do tragedii http://www.elblag.net/artykuly/problemy-kursantow-osk-kujawa-miasto-zapewnia-pomo,10167.htm

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Diabeł

3054 dni temu, 16:00 | ocena 100%

2

oceń komentarz 2 0

Uderz w stół, a Lewandowski się odezwie. Przepraszam dziennikarz Pan Lewandowski. Taki sam obiektywny jak Pan z Polsatu,

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3050 dni temu, 19:36 | ocena 100%

3

oceń komentarz 0 2

A tobie co się nie podoba ? Zawsze byłem subiektywny i to moje prawo mówić i pisać co sam uwazam za słuszne. Ciebie też mam złapać za rogi ?

zgłość do moderacji

~ Kapitan Bomba

3054 dni temu, 10:33 | ocena 67%

4

oceń komentarz 2 1

W Polsce wielu kombinuje. Wszystko jest dobrze do czasu gdy ktoś tego nie odkryje. Wtedy państwo, urzędnicy są najgorszą kanalią. Gość się odwołał, raz przegrał, drugi raz przegrał. Być może kontrolerzy MF porównali dokumenty z WORD, tj zaświadczenia o ukończonych kursach z papierami szkoły i wynikło z nich że kurs wedle dokumentów z WORD w danym roku w tej szkole ukończyło 500 osób, a wedle dokumentów finansowych firmy np. 200. Czyli 300 osób ukończyło kurs a właściciel nie odprowadził ani VAT ani podatku dochodowego. Dodatkowo koszta związane z tymi 300 kursantami widmo odpisał od tych 200 których zaksięgował, jeszcze bardziej uszczuplając należności podatkowe które musiał uregulować. Znaleźli to przy jednej kontroli i przeje...li poprzednie lata.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3054 dni temu, 14:23 | ocena 100%

5

oceń komentarz 0 4

Panie Kapitanie faktycznie bomba z Pana. Jak rozumiem księgowość prowadził Pan Sadocha i o ile jest tylko w części podobny do ojca to wszystko było tam na zicher albo i na dwa zichery. Uważa Pan że doradca podatkowy nie wiedział jakie dane porówna UKS ze sobą ??? To jek rozumiem labolatoryjny przykład przekrętu w skarbówce ale jakby co to ja mam w rękawie ze 20 podobnych od Gangu Babć do paru uchyleń Ministra Finansów....

zgłość do moderacji

~ Kapitan Bomba

3054 dni temu, 15:42 | ocena 88%

6

oceń komentarz 7 1

Mariusz gówno wiesz o prowadzeniu firmy, o rozliczeniach, o zewnętrznych biurach rachunkowych. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. To co napisałeś uświadomiło mnie, że ty na prawdę jesteś idiotą. Wcześniej nie zwracałem na Ciebie uwagi.

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3050 dni temu, 03:17 | ocena 100%

7

oceń komentarz 0 1

Kolego ja może wiem gówno ale ty wiesz 1/100 tego co ja w tym temacie. Może jestem idiotą ale ty jestes przy mnie cięzkim kretynem Firmę prowadziłęm przez 15 lat a drugio tyle zajeło mi rozliczanie się z UKS i US. W tej dziedzinie jestem ekspertem bo mam tyle uchyleń w trybach nadzwyczajnych że nie mogę nie jednego doradecę podatkowego przeskoczyć. Ale ty pwenie zawsze wiesz wszystko bo to jesteś ty - prawdziwa Bomba....

zgłość do moderacji

~ Kapitan B.

3050 dni temu, 09:17 | ocena 100%

8

oceń komentarz 1 0

Powinieneś mieć zakaz udzielania się na jakichkolwiek portalach, forach etc. Jesteś idiotą ciężkiego kalibru. Życiowym nieudacznikiem, który jak wielu z braku perspektyw próbuje sobie umościć gniazdo publicznym biciem piany. Taki z ciebie przedsiębiorca, że zostało ci z tego mase uchyleń w trybach nadzwyczajnych. Gratuluje sukcesów w biznesie. Bardzo ku..a przydatnych rzeczy żeś się nauczył w tym czasie ekspercie. Bożyszcze tłumów.

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3050 dni temu, 10:39 | ocena 100%

9

oceń komentarz 0 1

Tylko cżłowiek głupi chce zamknąc usta komuś z kim nie ma szans na polemikę. Wyzwiska kogosa takiego jak ty mnei śmieszą - skoro nie stać cię na to żeby powiedzić to publicznie prosta w twarz to znaczy że jesteś zwykłym szmatławcem. Ze szmatłwacami się ni debatuje szmatłwców się ignoruje. Spadaj pod drzewo spod którego wypełzasz.

zgłość do moderacji

~ .

3055 dni temu, 13:43 | ocena 67%

10

oceń komentarz 2 1

jak mnie przesłuchiwali i wypytywali o uczestnictwo w kursie, ile zapłaciłem. Szczerze to nie pamiętałem kwoty ale też z pewnością nie miałem jakiejś ulgi czy rabatu. Zapłaciłem tyle ile trzeba bylo. Ale z kontekstu przesłuchania wynikało, że po mojej wpłacie u Pana Kujawy nie było śladu. O zmarłych lepiej mówić dobrze albo lepiej nie mówić nic. Dlatego w tej sprawie nie mówię nic. A tak na marginesie: facet w sile wieku, pełen doświadczenia życiowego i zawodowego dla paru groszy odbiera sobie życie?

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz

3055 dni temu, 07:41 | ocena 100%

11

oceń komentarz 4 0

Oglądałem program w Polsacie. Żenada!!!!!!!!!!!!!!! Też byłem kursantem i też przesłuchiwany. Zapłaciłem za kurs pełną kwotę, po której nie było śladu. Tylko w WORD. Z programu się dowiedziałem, że moja zapłata podlegała rabatowi.Co za ściema!!! Może by trochę prawdy powiedzieć o tej sprawie. Kursanci wpisujcie się!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3054 dni temu, 22:57 | ocena 100%

12

oceń komentarz 0 5

KPN optuje za karą śmierci. Kara śmierci za niezapłacone podatki też jest tu w opcji ? Ale tak na poważnie nie o braki wpłat tu idzie ale o rabaty a te skoro były udzielone to były i basta, Ale w polsce są dwie prawdy - prawdziwa i urzędowa. Urzędowa to ta z której wynikają pensje dla urzędników a czasem czyjaś śmierc....

zgłość do moderacji

~ Człowiek z kursu

3052 dni temu, 08:44 | ocena 100%

13

oceń komentarz 1 0

Przesłuchiwali mnie. Pytali z jakiej szkoły nauki jazdy przyszedłem na egzamin. Wpłaciłem całą kwotę. Jak mnie przesłuchiwali to wynikało że w szkole nie było po mnie śladu. Mam kolegę, który odczuł to samo.

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3055 dni temu, 05:22 | ocena 80%

14

oceń komentarz 1 4

Nie zginałem proszę się nie bać , Drogi Sądku niewinny to był Jezus - jak napisano w "Inkwizytorze" kwestią dotyczącą pozostałych jest tylko wymiar kary. Ja tam się do interesowanie mną nie zachęcam ale ważna jest sprawa - w tym wypadku patologia o której mowił Pan Sadocha ale i Modzelewski i Niepokonani 2012 i Oburzeni i Zmieleni i wielu innych. To jest główny poza polityką przetargową Grzegorza Nowaczyka powód bezrobocia w Elblągu i to powoduje uszczuplenie dochodów bo sam woelałbym rejestrować firmę w Malborku lub Gdańsku i czas zrozumieć że ta patologia dusi miasto jak ośmirnica która jednych lubi i im odpuszcza a druchich nie lubi i ich dusi. Powiązania pracowników US z przedsiębiorcami i biurami rachunkowymi to rodzaj mafii ale skoro i powierzenie spraw doradcy podatkowemu nie pomaga to po co ci doradcy skoro Orłowski i tak robi co chce ?

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Jacek

3055 dni temu, 20:54 | ocena 50%

15

oceń komentarz 2 2

faktycznie media kłamią... byłem przesłuchiwany ponieważ po mojej zapłacie za kurs nie było śladu, jedynie w WORD zgłoszenie przez ś.p. o ukończeniu kursu. A tak na marginesie to jak można nie zauważyć tak silnej depresji u męża, chyba, że nie działo się dobrze....

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Sądek

3056 dni temu, 15:56 | ocena 55%

16

oceń komentarz 5 6

Mariuszku media się Tobą nie interesowały, bo Cię znają. Wiedzą kim jesteś i jaki jest Twój życiorys. Wiedzą jaki jesteś niewinny, jaki dobry i uczynny. I z tego co wiem wiem to za ten artykuł nikt Cię nie skazał. Pisz prawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Wielbiciel

3056 dni temu, 15:48 | ocena 54%

17

oceń komentarz 6 7

Mariusz!!!!!!! Jesteś!!!!!! Brakowało nam wszystkim Twojej uczciwości. Jaki Ty jesteś niewinny, jaki jesteś uczciwy. Brakował nam Ciebie. Naprawdę brakowało.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3056 dni temu, 15:23 | ocena 52%

18

oceń komentarz 11 10

Dwa lata temy opublikowałem tekst Gang-sterka podatkowa. Potem dostałerm wyrok za znieważenie Dyrektora IS Naczelnika i zastępczyni US Elbląg. Jakoś żadne media się tematem nie interesowały .SSR Patrycja Wojewódka wcale nie pozwoliła na sprawie pokazać patologii w tym urzędzie a SSO E. Kosecka -Sobczak I.Linkiewicz i I Śmietana uznały że jest ok. Kto zatem odpowiada za to że ta patologia się tak dobrze trzyma i zabiera następne ofiary ? Czy Panie Sędziny różnią się czymś od stalinowskich oprawców w togach skoro nie stanęły w obronie obywatela przed aparaterm skarbowym ? Moim zdaniem ta krew obciąża całe nasze miasto które bezczynnie przygląda się tej patologii ciesżac się że to nie ich trafioło. Trafi następnych a wtedy inni będą milczeć dalej ? Ja nie zamierzam milczeć ,

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Panstwo w Panstwie / NIEPOKONANI 2012

3056 dni temu, 14:50 | ocena 57%

19

oceń komentarz 6 8

A pamiętacie co było z tzw. "Gangiem Babć "? Elbląski Urząd Skarbowy zwietrzył świetny interezby zarobić . Jak koperty nie dostali, to się mścili urzędasy na przedsiębiorczej rodzinie. Patrz , materiał filmowy: http://www.youtube.com/watch?v=Pxq3A1s2Qao A tu, szczegóły:http://pwp.pb.pl/2543481,27433,gang-babc-osmieszyl-prokuratorow. Zdziwieni? TAK. elbląscy urzędasy są pazerni na pieniądze i żądają łapówek, co udowadniam przykładem w w/w. linkach.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Juda

3056 dni temu, 13:34 | ocena 76%

20

oceń komentarz 4 13

kar nie rozkłada się na raty.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Wykształcony40+

3055 dni temu, 14:03 | ocena 100%

21

oceń komentarz 2 0

nic nie wiesz .. więc MILCZ... mi kiedyś rozłożono

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3050 dni temu, 03:20

22

oceń komentarz 0 0

W podatku dochodowym nie ma kar jest tylko podatek wg strawki 75% dla dochodów zatajonych i karene odsetki. I zobowiżanie podatkowe i odsetki można umorzyć lub rozłożyć na raty . Ale trzeba chcieć a ani Pan Piatrzykowski ani Pan Orłowski nie chcą bo wyżej cenią sobie własne premie niż czudze miejsca pracy , firmy a teraz nawet niż cudze życie.

zgłość do moderacji

~ Joanna

3056 dni temu, 13:30 | ocena 61%

23

oceń komentarz 11 7

Nasza Polska to dziwny kraj. Bohaterami są złodzieje, krętacze, kombinatorzy i oszuści. Wszystkie media się nad nimi użalają, robią o nich programy itd. Zachwycają się jak ktoś nie płacił podatków. To jest pozytywnie odbierane przez nasze świetne społeczeństwo. A urzędnik? Zawsze zły, nierób, działa zgodnie z prawem to źle, bestia, któremu państwo płaci z naszych podatków. Gratuluję obiektywizmu!!!!!!!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ ~ Zasakrbiony UstaŚO

3056 dni temu, 14:32 | ocena 86%

24

oceń komentarz 12 2

Płacenie podatków to święty obowiązek każdego obywatela. Tym, który się uchylają i kombinują kara się należy. Ale niestety elbląscy urzędnicy do wszystkich przykładają jedna miarę. Nie ma wyjątków. I to jest błąd. Panie maja wielka satysfakcję z poniżania i odmawiania. Znam taki przypadek z opowieści. Gość popłyną bo żadna z urzędniczek nie udzieliła informacji o możliwych rozwiązaniach sytuacji - a takie były. Każdy urzędnik po kolei karał. Była windykacja i mnóstwo nerwów. A panie w US wręcz śmiały się w nos petentowi. Skandal. Elbląski US to dno

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3055 dni temu, 06:51 | ocena 80%

25

oceń komentarz 4 1

Płacenie racjonalnych podatków na słuszne cele owszem. Płacić na kolejen podróże Pana Nowaczyka nie zamierzałem i płacić na premie dla Pana Orłowskiego za niszczenie kolejnych firm likwidowanie miejśc pracy i doprowadzanie do tragegii nie zamierzam. Ja sobie z jego aparatczykami poradziłem - Pan Kujawa jednak nie . Ilu jeszcze ma się tarnąc na linę zanim ktoś powie dość ? A co do Panio wypowiedzi to proszę nie kłamać - w polsce najgorszy urzędnik sędzia czy prokurator jest bezkarny bo jedna rączka inną rączkę myje co widać na przykładzie postu wyżej.

zgłość do moderacji

~ Zasakrbiony UstaŚO

3056 dni temu, 13:16 | ocena 79%

26

oceń komentarz 15 4

Ohyda. Urząd Skarbowy w Elblągu jest nastawiony na karanie, windykowanie i upodlenie podatnika. W niczym nie pomogą. Sfrustrowane urzędniczki z krwią w oczach żyłuja petentów.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ opus

3056 dni temu, 13:06 | ocena 60%

27

oceń komentarz 6 4

su.... z PO!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ k861731731

3056 dni temu, 12:51 | ocena 83%

28

oceń komentarz 10 2

Polska to taki kraj właśnie, dlatego uciekają z niego ludzie, a ci którzy nie moga wegetują tu na łasce tego typu Polaków i cwaniaków . W życiu nie oddał bym nić za ten kraj, nawet odciętego paznokcia

odpowiedz zgłość do moderacji

~ 2014

3056 dni temu, 11:58 | ocena 68%

29

oceń komentarz 6 13

Redakcjo !!! powodem samobójstwa było: niesłuszna decyzja ,czy odmowa rozłożenia zobowiązania na raty?? jedno wyklucza drugie !!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ klape

3055 dni temu, 16:37 | ocena 100%

30

oceń komentarz 4 0

chyba ćwoko nie znalazłęś się w sytuacji gdzie trzeba zmierzyć się z silną instytucją państwową !

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3050 dni temu, 03:22 | ocena 100%

31

oceń komentarz 0 1

Decyzja o odmowie umorzenia i rozłożeniana raty to decyzja. Decyzja wymiarowa to jedno a metoda jej egzekucji to drugie/

zgłość do moderacji

~ ca

3056 dni temu, 11:55 | ocena 87%

32

oceń komentarz 13 2

Może czas zmienić nazwę Dział Egzekucji Administracyjnej po prostu na Dział Egzekucji...

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Marta

3056 dni temu, 11:52 | ocena 78%

33

oceń komentarz 14 4

Jeżeli przepis jest ponad człwowiekiem - to znaczy, że żyjemy w totalitarnym systemie.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Oburzony

3056 dni temu, 11:17 | ocena 53%

34

oceń komentarz 8 7

Dowiedziałem się, że skarbówka odmówiła w październiku 2013, a Pan Kujawa zmarł w lutym 2014. Droga redakcjo jaki jest związek jednego z drugim? A czytałem chyba na tym portalu, że kursanci płacili za kurs temu panu w styczniu i lutym tego roku. Droga redakcjo coś z tą prawdą na bakier.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ 2014

3056 dni temu, 10:56 | ocena 54%

35

oceń komentarz 7 6

więc było wykroczenie skarbowe,czy nie ????? później oceniać prace Urzędu Skarbowego

odpowiedz zgłość do moderacji

~ 2214

3055 dni temu, 16:35 | ocena 50%

36

oceń komentarz 2 2

ty to chyba ze skarbówy !!!!! Nawet jak było to nie musi być umyślne ale wy mierzycie wszystkich swoją miarą !!!!!!!! Z....

zgłość do moderacji

~ Apel do młodych

3056 dni temu, 10:32 | ocena 79%

37

oceń komentarz 11 3

Macie pomysły na biznes - wyjeżdżajcie!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ jajaja

3056 dni temu, 09:46 | ocena 87%

38

oceń komentarz 13 2

Ministerstwo karze naczelnikom, a naczelnik kolejnym urzędnikom, aby czepiali się wszystkiego co można. Walić kary, bo rządzący mają za mało kasy na swoje potrzeby. Tak w skrócie wygląda ta sytuacja. Każdego dnia urzędnicy skarbowi szukają w firmach luk, dzięki którym mogą zniszczyć firmę i ludzi. Dla nich liczy się tylko kasa. Nic więcej... Osobiście inaczej bym rozegrał sprawę przez poszkodowanych. Ale to kwestia podejścia do pewnych wartości, które są bezcenne i trzeba ich bronić w każdy możliwy sposób.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ ccc

3056 dni temu, 09:41 | ocena 88%

39

oceń komentarz 14 2

Bo w polsce urząd nie jest po to zeby pomagać obywatellowi w prowadzeniu biznesu tylko jeszcze go gnoic i dołować! a Pracownik urzędu po przejsciu progu swojej pracy staje sie zupelnie innym niemyslacym logicznie stworzeniem.Człowiek nie żyje pewnie pare osob pracujących dla niego też straciło prace....uupiajac jednego przedsiębiorce pogrązyli kilka osob! ot taki kraj

odpowiedz zgłość do moderacji

~ cccc

3056 dni temu, 09:26 | ocena 54%

40

oceń komentarz 7 6

Obyście z.... w męczarniach...

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Ciekawski

3056 dni temu, 09:05 | ocena 78%

41

oceń komentarz 7 2

A może przydało by się trochę prawdy w tym artykule???????????????? Chciałbym wiedzieć, kiedy skarbówka odmówiła?????????? Kiedy Pan Kujawa zmarł?????????

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Spencer

3056 dni temu, 08:33 | ocena 76%

42

oceń komentarz 19 6

Najbardziej irytująca jest bezduszność pracowników kontroli skarbowej, którzy muszą zrobić wynik. Brak ludzkiego podejścia. Zawsze odmawiają rozłożenia na raty, w momencie złożenia takiego wniosku i tak naliczają odsetki. Dodatkowo blokują wszystkie konta w banku,więc nie można wypłacić pieniędzy.Ponadto za każde konto w banku które skarbówka zablokuje naliczają opłatę ponad 1000 zł. Na nich nie ma bata. Bezprawie w tym smutnym jak pi.....da kraju.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ xvx

3056 dni temu, 08:03 | ocena 65%

43

oceń komentarz 13 7

A tym to wiecznie malo obdarli by ze skory zeby sie dalo okradaja ludzi z czego sie da ciekawe czy oni tak uczciwie placa podatki urzedasy wielkie bezdusznosc zarozumialosc i chciwosc urzednicza doprowadza ludzi do tragedi :

odpowiedz zgłość do moderacji

~ wef

3056 dni temu, 07:30 | ocena 74%

44

oceń komentarz 25 9

Macie krew na rękach. Oby inni ludzie już wam ręki nie podali nigdy!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ benek

3056 dni temu, 07:27 | ocena 73%

45

oceń komentarz 22 8

Może Kierownik działu egzekucji z I piętra w US wypowie się na ten temat? Przecież to jego podwładni męczą ludzi...

odpowiedz zgłość do moderacji

wróć do artykułu