Komentarze (26)
Dziwna rejonizacja szkoły podstawowej dla dzieci z Dąbrowy
Dzięki za zajęcie się sprawa. Szczerze to nie chce mi się wierzyc, że ktoś specjalnie prosił aby miec rejon szkoly na drugim koncu miasta. Sadze, że poprostu zaszła pomyłka i połączono w jeden obwód ulice Dębowa, Akacjowa, które są blisko Grunwaldzkiej z Lipowa i Olchowa które są na Dąbrowie. A co do busika to widzę ze w bogatym mieście mieszkamy, że stać miasto na takie wydatki zamiast zmienić rejonizacje na blizsza. Zobaczymy jak będzie z rekrutacja bo w tym roku do klas pierwszych idą dwa roczniki.
@bigi: gdy szkoła będzie mogła przyjąć 100 uczniów, a będzie 300 chętnych, to bon sobie będziesz mógł wsadzić, bo to dyrektor zdecyduje kogo przyjąć, a kogo nie. I tak powstaną szkoły dla elity i dla plebsu.
Bon edukacyjny stwarza możliwość wyrównywania szans, ponieważ dzieci będą przyjmowane do szkół według kryterium wiedzy i umiejętności, a nie zasobów portfela rodziców. Owszem, niektóre szkoły będą dla elit, ale tylko intelektualnych. Tak samo jak istnieje wybór szkoły średniej, tak samo może istnieć wybór szkoły podstawowej i gimnazjum.
bigi a po co wyrównywać szanse - potrzeba nam zwykłych hydraulików, piekarzy, kierowców itd a nie ludzi po euche czy pwsz w twojej wersji będą przyjmowani ci co mają bon edukacyjny czyli PATOLOGIA. już widzę jak patologia sprzedaje bony edukacyjne za gorzałę.jak chcesz rozdawać to rozdawaj swoje droga wolna. a taki bon to pewnie z moich podatków ma być opłacany co?
Ale jakaś paniusia ma problem,super,busik zabiera dzieci i odwozi ,znajoma bardzo sobie chwali i szkołę i dojazdy dzieci do szkoły.A pańcia hrabiańcia niech nie marudzi .
Super sprawa wysłać 6 latka busem do szkoły na drugi koniec miasta i niech czeka na świetlicy od 8-mej do 13tej aż rozpoczną się lekcje.
Cały lament w artykule i w komentarzach o to, że rejonizacja została przeprowadzona tak, a nie inaczej, a nie nad tym że w ogóle ona istnieje. W tej chwili jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest wprowadzenie bonu edukacyjnego dla każdego dziecka i zniesienie rejonizacji w ogóle. Nie będzie wtedy żadnego problemu, że dziecko poszło tam gdzie nie chciało, bo rodzic będzie mógł wybrać szkołę dla swojego dziecka samodzielnie, bez urzędniczej pomocy.
Bezsens to jest gimnazjum 6 koło wodociągów. Dlaczego nie wybrano gimnazjum wzdłuż linii autobusowej 20 tylko na zadupiu gdzie trzeba jeździć z przesiadką.
Bo moze komuś się pomyliło, że np. Dębowa niedaleko Grunwaldzkiej i Olchowa na Dąbrowie to to samo osiedle, wiec bedzie ten sam obwód?
cale te gimnazjum to jest porażka z malymi wyjątkami., bo kilku nauczycielom poklon trzeba dać
Dzieci z Dąbrowy zawsze były dowożone. Pamiętam jak uczęszczali do dzisiejszego gimnazjum nr. 6. Kiedyś SP nr 20 na Rawskiej. Pozdrawiam ich .
Najlepsza dla dziecka jest szkoła położona najbliżej domu rodzinnego - czyli najczęściej w rejonie( jak widać są wyjątki).Chodzi o to, by mogło wracać samo do domu, gdy nie chce być na świetlicy.. Jak jest dziecko dobrze wychowane, dojrzałe do podjęcia nauki w szkole to nie ma znaczenia wybór szkoły,gdyż poradzi sobie wszędzie. Wyjątkiem są np.dzieci z orzeczeniami czy uzdolnione muzycznie. W pierwszym przypadku wybiera się odpowiedni ośrodek czy klasę integracyjną, a w drugim szkołę muzyczną.Moi synowie ukończyli szkołę podstawową i gimnazjum, mieszczącą się 3 minuty od domu.Nauczyli się od I klasy samodzielności,bo sami szli do szkoły i wracali do domu.Zdawali z nagrodami i rozwijali pasje sportowe i muzyczne, choć była to zwykła szkoła.Po prostu-najbardziej zależy od samego dziecka i oczywiście rodziców, jak zmotywują je do nauki.
Drogi czytelniku, najlepsza szkoła to nie jest ta najbliższa, chociaż też tak może być. Najlepsza to jest ta, w której pracują najlepsi nauczyciele, która ma najlepszą ofertę i gdzie dziecko może spełniać swoje zainteresowania, a nie ta do której dziecku każe chodzić urzędnik. Nie ma lepszego mechanizmu alokacji niż mechanizm konkurencji, także w edukacji, choć jak widać urzędnicy nie zdają sobie z tego sprawy...
Szkoda,że nie wiesz,ze w Dąbrowie nie ma szkoły i co z tymi 3 minutami drodze. I tak trzeba dojechać i to nie ma znaczenia gdzie
Busik wozi dzieci codziennie. Być może to dziwna dla pana rejonizacja, ale szkoła jest SUPER i nie zastanawiaj się Pan, tylko posyłaj dziecko do tej szkoły, bo naprawdę warto !!!!! Moje dziecko tam chodziło i wiem, że to najlepsza szkoła w mieście !!!!!!! I nikt mnie nie przekona do SP 12, SP 21 i ...... W SP 16 jest cudowna atmosfera, i jest OK
Każda szkoła ma plusy i minusy. W egzaminach po podstawówce SP16 wypada mniej więcej w środku stawki. Problemem jest niewątpliwie rozkład zajęć raz na 8.00 a innym razem na 13ta. Znajomi mieli też problem ze świetlica.
Proponuję wozić do Malborka.
elbląska wladza , jak już coś zarzadzi to nie wiadomo ,czy śmiać , czy płakać , taki poziom , taka gmina.
Podobna sytuacja jest z rejonizacją gimnazjum, tutaj problem jest poważniejszy!!!
a po co dzieciom z Dąbrowy szkoła aby pracować na zmywaku w Angli czy RFN wystarczy liczenie do 100 , czytanie i pisanie na poziomie szkoły realnej
A po co Tobie była szkoła? Jak i tak pewnie nie potrafisz wykorzystać dobrze swojej edukacji skoro piszesz tak głupi komentarz
nie mam żadnej szkoły i sobie radzę po co nam stada wykształciuchów nic nie rozumiejących z otaczającej nas rzeczywistości. gram życiowego doświadczenia jest więcej wart niż 10 kilogramów niepotrzebnej wiedzy. a czego ucza teraz w szkołach ?
chociażby poprawnej polszczyzny
No chyba sobie nie radzisz. Bo ponad połowa osób bez wyksztaucenia ma tak zlansowany mózg jak Ty. Taki jestes mądry? To nie posyłaj swoich dzieci(o ile je masz) do szkoły. Ciekawa jestem jak sobie poradza, chodzby nawet bez gimnazjum czy szkoly sredniej. Praktycznie żaden pracodawca w dzisiajszych czasach nie zatrudni takiej osoby.
BIGI a po co poprawna polszczyzna na zmywaku w irlandii, anglii czy w rfn
pracodawcy szukają ludzi którzy mają - 20 lat - są dysozycyjni - posiadają minimum 10 lat doświadczenia zawodowego - znają dwa języki oczywiście biegle tych warunków nie trzeba spełniać jeżeli jest się w PO i szuka się zatrudnienia w administracji