M1 - Debica

Komentarze (21)

Gęsia Góra na łasce wandali. Monitoringu nie będzie

wróć do artykułu

~ mieszkaniec okr 5

3965 dni temu, 10:23 | ocena 67%

1

oceń komentarz 4 2

Dokładnie! Nie dość, że pośrednio przez jego cudowną inicjatywę Gęsią wygląda teraz jak cmentarz i nikomu się tam chodzić już nie chce, to teraz jeszcze torem chce się zajmować i jakimiś poczęstunkami na Gęsiej. Zrozum tępaku, że co roku jestem tam na sankach i nie potrzebuje modernizacji toru. Nie potrzebuje grilla i poczęstunków.Idę się jednoczyć z naturą czego widać pojąć nie możesz, bo wszędzie chcesz wprowadzać element miasta! Odwal się żesz Lewandowski i uznaj porażkę, zamiast brnać dalej! A ci co głosowali za projektem zostali oszukani, bo nie o taką paskudę im chodziło.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Fakin czru

3966 dni temu, 00:23 | ocena 50%

2

oceń komentarz 2 2

nie należę do żadnej subkultury, jestem elblążaninem zamieszkałym w okolicy GG i niestety ale podbijam komentarze negatywne.Pan Lewandowski chce być uważany za jakiegoś społecznika, tymczasem jest to osoba, która wtrąca 3 grosze gdzie jej nie chcą.Za wszystko czego się tknie dostaje ciegi i naprawdę nic sobą nie reprezentuje choć bardzo chce. GG była przez lata znaną miejscówką, dla osób pragnących ciszy w mieście i namiastki jedności z naturą. Tak jak ktoś wspomniał, wystarczyło tylko zarządzić tam prace porządkowe, które nie kosztowałyby 140 tys!!! czym się nie ma co chwalic, bo to jest totalna porażka, ze tyle to coś kosztowało a tak wygląda.pieniądze w błoto! GG powinna pozostać taka jaka była, tylko że czysta, teraz ten tępak ML chce sadzić powój, ale po co w takim razie wycinana była naturalna roślinność która tam rosła.zajmij się buraku z zaczeską swoim rewirem bo nie masz pojęcia o niczym!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ yataman

3970 dni temu, 09:49 | ocena 67%

3

oceń komentarz 1 2

wiedzialem ze tak sie skonczy ta cala inicjatywa obywatelska. Elblaska mlodziez ktora w 97% ma gowno w glowie, nie ma pasji i zainteresowan a forma integracji i spedzania wolnego czasu jest picie piwska i wciaganie dopalaczy, bardzo szybko doprowadza to miejsce do stanu sprzed pol roku, pelno bedzie tam smieci i wszystko zostanie zniszczone. Ale to kwestia wychowania , widac ic rodzice nie radza sobie z dziecmi. to tez dowod na to ze nie kazdy powinien dzieci posiadac

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3970 dni temu, 11:08 | ocena 100%

4

oceń komentarz 0 2

Mądrego to i miło poczytać...Ale jak rodzicom nie idzie to może pora im pomóc ?

zgłość do moderacji

~ -obserwator-

3971 dni temu, 20:08 | ocena 100%

5

oceń komentarz 0 2

-pytam się,czemu porządek jest na Górze Chrobrego a na Gęsiej Górze nie-

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3971 dni temu, 23:44 | ocena 100%

6

oceń komentarz 0 5

Bo na Chroberku jest wyciąg i tor narciarski parking i dojazd pod sam obiekt. Gęsia to zabawa dla tych co chodzą na własnych nogach. A że paru lubi se wypić... Życie

zgłość do moderacji

~ elaamela

3971 dni temu, 16:57 | ocena 67%

7

oceń komentarz 1 2

Jak się okazuje pomysł był dobry, ale nie końca. Prawa Murphy'ego mówi, że rzeczy pójdą tak źle, jak to tylko możliwe. I trzeba to brać pod uwagę. Ohyda wykonania, to oddzielny temat. Teraz powinno się pomyśleć, jak ten pomysł uratować, albo zminimalizować straty, bo szkoda aby społeczne pieniądze poszły się paść, a miejsce było nie zagospodarowane, skoro była wola mieszkańców, by je zagospodarować. Na pewno jest to możliwe, ale trzeba by chyba oddać inicjatywę przedsiębiorcom.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3971 dni temu, 23:41 | ocena 100%

8

oceń komentarz 0 4

Wykonanie faktycznie rewelacyjne nie jest ale prosty temat to obsadzenie tego pnączami i za rok będzie to bardzo urokliwe miejsce. Ale ożyje dopiero jak będzie tor saneczkowy i jakieś zaplecze kulinarne. Od początku chciałem zrobić zaplecze ale środków było za mało. Ale kombinujesz prawidłowo i nie zapomnij że w 2012 maił tam iść tunel obwodnicy i wyciąg krzesełkowy .....

zgłość do moderacji

~ APEL

3972 dni temu, 23:58 | ocena 60%

9

oceń komentarz 3 2

Proszę meneli, żuli, złodziei i innych przedstawicieli elementu bądź ideowców o rozebranie tego paskudztwa i rozniesienie w proch! To miejsce odrzuca mnie swoim Gierkowskim stylem!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3971 dni temu, 23:38 | ocena 100%

10

oceń komentarz 0 3

Apel palanta dodajmy dla ścisłości...

zgłość do moderacji

~ ex harcerz

3972 dni temu, 17:48 | ocena 67%

11

oceń komentarz 4 2

nie się zepsuło lewandowski, ale po prostu bylo bzsensu. wpieprzasz się z pomysłami gdzie cię nie chcą, zamiast pojac wreszcie, ze nie masz gustu i smaku za grosz. ludzie woleliby tam siedziec i interesowaliby sie gdyby to miejsce było dzikie acz wysprzątane. ile kosztuje sprzątanie? a ile kosztowała ta betonowa ohyda? łatwo podliczyć. harcerzy nie interesuje już to miejsce tak jak prezentuje się teraz.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3971 dni temu, 23:36 | ocena 100%

12

oceń komentarz 0 4

Drogi Zuchu odwal się od mojego gustu bo to nie mój projekt a z tych jakie były ten był najlepszy. Moje pomysły jak widzisz się sprawdzają a gdzie owi harcerze byli przez 30 lat jak rozkradali z cokołu kamienie ? Finki im do tyłków przyrosły czy to już tylko ozdoba do szpanowania przy otwieraniu konserw ? Betonowa " ohyda " kosztowała około 140 000 a skoro harcerze nie byli zainteresowani w 2012 to teraz niech spadają na szczaw razem z tobą bo jak ktoś przy swoim nie chodzi to głupek.

zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

3972 dni temu, 12:30 | ocena 83%

13

oceń komentarz 1 5

Renowacja Gęsiej Góry to nie tylko techniczna strona tego zadania to też sprawa przywrócenia tego miejsca do życia publicznego . Nie sztuka coś wybudować sztuka to z tej budowy wyciągnąć korzyści społeczne. Po raz pierwszy renowację Gesiej zaproponowaliśmy w 2010 Radzie Miasta w uwagach do budżetu na 2011. Nikt na to nie zwrócił uwagi dopiero w Budżecie Obywatelskim okazało się jak to ważny społecznie postulat. Ale to co zrobiono to dopiero początek - jest kwestia pomieszczenia technicznego toru saneczkowego i połączenia tego w jedno tako tanie miejsce zabaw dla dzieci młodszych i ich rodziców. Nie widzę powodów by latem nie było tam namiotu z piwem i grillem a zimą z grzańcem kawą i herbatą . Dopiero to przywróci temu miejscu rolę piknikową . Harcerze też jakoś się nie kwapią do zrobienia tam miejsca na zbiórki Hufca i apele ,,,, Coś się w Elblągu jednak popsuło ...

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Kolo

3975 dni temu, 08:48 | ocena 71%

14

oceń komentarz 2 5

Bo taki to właśnie jest ten pożal się Boże budżet obywatelski. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Inwestycje tam, gdzie wiadomo, że tylko kwestią czasu jest dewastacja (Gęsia Góra) albo tam, gdzie nikt z nich nie będzie korzystał (siłownia na Mickiewicza). A nie, przepraszam ... pomysłodawca, Pan Klarkowski pewnie skorzysta. I to właśnie dla niego wydano pieniądze na monitoring, przecież jesteśmy bogaci jak Szwajcarzy, możemy sobie na to pozwolić. Zastaw się a postaw się. Sensowniej byłoby rzeczywiście zainwestować w chodniki (w kilku miejscach na szczęście będą) lub coś innego, co albo nie wymaga monitoringu (generującego koszty prawie takie same co sama inwestycja) albo nie zostanie zdeastowane przez żuli, złomiarzy lub pijane małoletnie bydło. Ale niestety ... Elbląg bogactwem stoi i może sobie pozwolić na takie nieprzemyślane budżety obywatelskie. Ciekawe co dalej? Może monitorowane place zabaw? Albo "kupowisko" dla psów, oczywiście też monitorowane? Ludzie, myślcie o czym decydujecie.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Karabasz

3975 dni temu, 13:59 | ocena 78%

15

oceń komentarz 7 2

ĆŚŚŚŚŚŚŚŚŚŚŚ, nie podpowiadaj Prezydentowi i Bezradnym przed wyborami bo go zlikwidują, a pieniądze pójdą dla alkoholików zarejestrowanych w pomocy społecznej, w końcu to dość duży elektorat wyborczy!

zgłość do moderacji

~ reven

3975 dni temu, 08:21 | ocena 100%

16

oceń komentarz 0 2

To może pomysłodawcy tych inwestycji powinni teraz ich pilnować :)

odpowiedz zgłość do moderacji

~ dziov

3976 dni temu, 21:04 | ocena 100%

17

oceń komentarz 0 2

Wspaniale! Mozw raz zlodzieje przyczynia sie do czegos pozytywnego. Jestem absolutnie za utrzymywaniem porzadku ale i powrotem dziewiczej zieleni i klimatu. Kibicuje zlodziejom z calego serducha! Mam nadzieje ze do wiosny siw wyrobia i znow bede mogla siasc tam i pokontemplowac nature a nie beton. Licze ze dodatkowo komus sie przydadza krawezniki i polbruk. Cudownie!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Gość

3976 dni temu, 16:45 | ocena 60%

18

oceń komentarz 6 4

Zdemontować te wiaty i przenieś w bezpieczne miejsce gdzie mieszkancy bedą mieli z tego pożytek nawet np.na wyspę spichrów .

odpowiedz zgłość do moderacji

~ NoName

3976 dni temu, 16:31 | ocena 73%

19

oceń komentarz 11 4

Urzędasy dały znać że nie będzie kamer, więc złodzieje mogą teraz spokojnie rozkradać Gęsią Górę. A wystarczyło zamontować atrapy kamer i rozwiesić tabliczki informujące o tym iż obiekt jest monitorowany.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Karabasz

3975 dni temu, 11:50 | ocena 83%

20

oceń komentarz 10 2

Monitoring to nie jest droga rzecz w obecnych czasach jest to wydatek na dwie kamery nie większy niż 5 tys zł + koszt doprowadzenia energii elektrycznej - transmisja odbywa się poprzez łącze internetowe i każdy (nie tylko policja) mógłby obserwować co się dzieje na Gęsiej Górze nawet na własnym telefonie komórkowym i donieść na policję w odpowiednim momencie! Ale skoro nie nawet nie zrobiono analizy kosztów i z góry zakłada się dewastacje, to bedziemy płacić za ciągłe naprawy koszty wielokrotnie przekraczającą wymienioną wyżej inwestycję!

zgłość do moderacji

~ An1

3976 dni temu, 14:34 | ocena 75%

21

oceń komentarz 12 4

Polska, buraczana młodzież z rodzin patologicznych, plus złodzieje-złomiarze = Teraz Polska. Niestety Kodeks Karny nie eliminuje takiej patologii, więc normalny człowiek boi się wyjść z domu. W niedzielę tam byłem z rodziną, zaraz poszliśmy dalej, bo siedziało tam dwóch naćpanych i nawalonych śmieci. Wolałem pójść z córką dalej, żeby tego czegoś nie oglądać.

odpowiedz zgłość do moderacji

wróć do artykułu