M1 - Syriusz

Komentarze (4)

Jedziesz na urlop, wakacje z łódką, jachtem, skuterem wodnym, kempingiem? Zapłacisz 240 zł!

wróć do artykułu

~ ksamol

3856 dni temu, 07:49 | ocena 67%

1

oceń komentarz 1 2

Zwykłe złodziejstwo ze strony panstwa.Kiedyś był podatek od posiadanego środka transportu. Płacili go wszyscy użytkownicy dróg. Podatek ten został zniesiony ale wliczono go w cenę paliwa. Tak jest do dzisiaj.Więcej jezdzimy - więcej tego podatku płacimy.Po wprowadzeniu Viatola niktórzy muszą płacić 2 razy za to samo.Inna nazwa podatku ale chodzi o drenaż kieszeni kierowców. Złodziejstwo. Niedługo wejdzie w życie podatek od podatku.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ kierowca

3857 dni temu, 22:00 | ocena 67%

2

oceń komentarz 1 2

do transportowiec Niestety kolego jeśli poruszamy się po drodze nie podlegającej opłacie i nasz zestaw przekracza 3,5 t. to musimy mieć takie urządzenie w pojeździe, nie musi być włączone ale niestety musi być gotowe do użytku w razie potrzeby nawet jeśli nasza zaplanowana trasa nie przebiega przez drogę płatną.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ transportowiec

3857 dni temu, 19:20 | ocena 67%

3

oceń komentarz 1 2

Małe sprostowanie Panie REDAKTORZE. System VIATOLL nie jest dobrodziejstwem ale po co siać zamęt. Po 1) via-boxa nie kupujemy a wypożyczamy więc 120 zł które wpłacamy jest kaucją którą nam zwracają kiedy oddajemy urządzenie wraz z kwotą której nie "zużyliśmy" za przejazd. Po 2 poruszając się po drogach nie podlegających opłatom nie musimy posiadać urządzenia do poboru opłat i nikt nikogo nie ukarze dopóki ten ktoś nie wjedzie na płatny odcinek. Jak już ukarze to nie za brak urządzenia ale za przejazd pod bramownicą bez uiszczenia opłaty i tu ma Pan rację 3000 za każdą. (proponuję poczytać trochę regulamin). Pozdrawiam

odpowiedz zgłość do moderacji

~ krzysiek

3857 dni temu, 20:33 | ocena 67%

4

oceń komentarz 4 2

Czytaj ziomek z zrozumieniem, jest napisane o zwrocie za kaucję urządzenia ;D

zgłość do moderacji