M1 - Debica

Komentarze (42)

Maria Kosecka: Trzeba powołać zespół do walki z bezrobociem

wróć do artykułu

~ EuPi

3776 dni temu, 19:48 | ocena 67%

1

oceń komentarz 1 2

Niedawno czytałem, że ta pani chce budować cmentarze dla psów. cZy tam zatrudni wszystkich bezrobotnych?

odpowiedz zgłość do moderacji

~ kicia

3777 dni temu, 11:51 | ocena 57%

2

oceń komentarz 3 4

Dwa dni temu odwiedzili mnie znajomi z Łodzi i stwierdzili, ze nie spodziewali się tak pięknej starówki w Elblągu. Byli oczarowani i zachwyceni. Tylko że nawet w sezonie na naszej starówce nic, albo niewiele się dzieje. Dlaczego nie zrobić tu jakiegoś jarmarku (tylko żeby terminem nie pokrywał się z dominikańskim w Gdańsku)? Zróbmy użytek z tego, co już mamy i tu - chociaż sezonowo, niech ludzie zarabiają. A w UM powinni powołać człowieka do czytania postów i wyłapywania najlepszych pomysłów - tak w ramach promocji miasta i działań przeciw bezrobociu ;-)

odpowiedz zgłość do moderacji

~ zniesmaczony od dawna

3779 dni temu, 16:57 | ocena 69%

3

oceń komentarz 18 8

Szanowna Pani Radna. Prosimy uprzejmie o rozpoczęcie DZIĄŁAŃ a nie tylko mówienie o działaniach.Niestety,ma Pani opinię osoby,która mówi o czymś dużo,podczas gdy inne osoby,które to ROBIĄ faktycznie, nie są nawet docenione.Ani nawet nie mówi się o nich ani słowa. W przypadku tych "zespołów"-takie pomysły były wiele lat temu.Nie sprawdziły się.czy Pani dużo wie o ideach socjalnych?Polityce socjalnej? Na mnie neistety robi Panie wrażenie osoby,która ąłpie każdy medialny temat,coś tam o nim mówi,pisze, a realizacją musi zająć się ktoś inny, o kim nawet potem-gdy przychodzi do przypinania orderów-nawet Pani nie wspomina. To przykre i smutne.A o tych zespołach proszę zapomnieć.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ odeonia

3779 dni temu, 10:10 | ocena 68%

4

oceń komentarz 19 9

Pozwolę sobie nazwać te osobę -" sekretarką", co ma nick~ Do Gaga i innych.Skoro tak do ogółu, to może tak trochę pomyślunku, w jakim celu ma powstać ta komisja? to tak od głupot. Wierzę ,że pozostali radni dokładnie zapoznają się z zakresem obowiązków w PUP, o zatrudnieniu tam ludzi ,którzy przeszli odpowiednie przeszkolenia i którzy od dawna działają w takim zakresie , co w artykule .I wierzę, w to,że nie dopuszcza do utworzenia jakieś tam komisji,żeby się tylko spotkać - a to czas- zjeść ciasteczko i wypić kawę a to pieniądz. A poza ty, dla każdego " co ma swoją firmę" jakieś tam wnioski zespołu , to żadnej mocy prawnej nie będą miały ,już Nasz Rząd dba o to odpowiednimi ustawami.No i chyba od tego Mamy Związki Zawodowe, prawda.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ gaga

3777 dni temu, 22:22 | ocena 67%

5

oceń komentarz 1 2

Ja to wiem ty to wiesz , ale czy inni to wiedzą

zgłość do moderacji

~ Do Gaga i innych

3779 dni temu, 07:05 | ocena 70%

6

oceń komentarz 7 16

Komisje problemowe są bezpłatne,głupoty wypisujecie.Wszystkie zespoły robocze,podkomisje ,rady programowe sa miejscem gdzie radni dodatkowo pracują

odpowiedz zgłość do moderacji

~ odeonia

3780 dni temu, 12:34 | ocena 74%

7

oceń komentarz 25 9

Przestańcie takim artykułem dawać ludziom nadzieję,że "zespół' coś pomoże.Zatrudnienie w sferze budżetowej jest takie,że palca się nie wciśnie, no może 1-2 stanowiska, to tak po znajomości.Pozostaje pozyskanie ludzi biznesu i mamy właśnie przykład jak to pan Nowaczyk poprzedni prezydent,pozbył się właśnie w ubiegłym roku. Ostatnio rząd PO dostosował czas pracy przedsiębiorcom /norma dzienna 13 godzin,rozliczenie roczne czasu pracy/właśnie żeby zapobiegać zwolnieniom pracowników. Możemy jedynie liczyć na pana ministra finansów, że "specjalnymi" ulgami przyciągnie ludzi żeby tworzyli swoje firmy, a tym samym miejsca pracy. Urząd Pracy w Elblągu zatrudnia już ludzi z odpowiednim przygotowaniem zawodowym,którzy działają od dawna w zakresie jak przedstawiono w artykule.Powoływanie dodatkowo jakiegoś zespołu niema po prostu sensu, jest to po prostu przypomnienie tego co już jest bezrobotnym oferowane.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ WPISY

3780 dni temu, 08:27 | ocena 76%

8

oceń komentarz 8 25

Ciągle tylko krytyka w komentarzach ,bezrobocie w Elblągu jest bardzo ważną sprawą.Radna wielokrotnie podejmowała działania w tej kwestii - a w większości wpisów to tylko osobiste wycieczki ,, brak merytorycznych odniesień ,klepiecie aby klepać

odpowiedz zgłość do moderacji

~ gaga

3780 dni temu, 21:08 | ocena 68%

9

oceń komentarz 19 9

Doucz się ,tymi zadaniami już zajmuje się urząd pracy .Koseckiej chodzi o to, żeby zostać przewodniczącą tej komisji , i kasę przytulić .A następną komisją jaką sobie wymyśli Kosecka to komisja do zwalczania psich kup w mieście , gdzie też będzie stała na jej czele.

zgłość do moderacji

~ ofelia

3781 dni temu, 17:47 | ocena 82%

10

oceń komentarz 2 9

Nazbyt długo Nazbyt długo ( 6 godz. ) czekam na zamieszczenie mego komentarza, to dziwne, bo był w pełni zgodny z regulaminem.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ odeonia

3781 dni temu, 10:21 | ocena 73%

11

oceń komentarz 30 11

Trochę się potrudziłam, poczytałam i poszperałam. To tylko w dalszym ciągu takie pod publikę.Zespól - tylko w jakim celu? te wyżej wymienione zadania to należą do Urzędu Pracy - tam ludzie pracują i biorą za to pieniądze .A przecież i Nas poprzedni prezydent to objechał obie półkule - no chyba nie na wycieczki, żeby pozyskać inwestorów i tworzyć miejsca pracy i co , no PO powinno dokładnie wiedzieć ile to Nas kosztowało i ile miejsc pracy za podróże utworzyć można byłoby.No chyba,że komisja to i za tym kasa , bo przewodniczący komisji chyba byłby opłacany? koło się zamyka.Wystosujcie do PUP list,że uważacie,że źle pracują i to wszystko, a nie komisje.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ gaga

3781 dni temu, 21:17 | ocena 65%

12

oceń komentarz 17 9

Racja bo Pani Kosecka ma nadzieje że załapie się do kolejnej komisji , i będzie zgarniała kaskę za nic

zgłość do moderacji

~ :(((

3780 dni temu, 08:20 | ocena 73%

13

oceń komentarz 8 3

Niech głodni zjedzą bezrobotnych-dwa problemy z głowy,jak mawiał pewien dzialacz....

zgłość do moderacji

~ Komisja

3781 dni temu, 10:06 | ocena 70%

14

oceń komentarz 23 10

Kolejna bzdura dla zaciemnienia. Powołać jeszcze dziesięć zespołów,kto się w tym rozezna.I o to chodzi. Ważne ,że był początek i nazwisko.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Opinia

3781 dni temu, 09:12 | ocena 72%

15

oceń komentarz 10 26

Krytykować tylko potraficie ,a może tak coś od siebie,jakieś propozycje anonimowo to każdy potrafi krytykować ,pouczać i mądrzyć się,te opinie to tylko wycieczki osobiste i czysta zawiść

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Gifas

3781 dni temu, 10:50 | ocena 75%

16

oceń komentarz 6 2

zawsze mozna wyjechac zagranice;D bezrobocie sie zmniejszy i w ogole;D

zgłość do moderacji

~ Aa

3781 dni temu, 16:21 | ocena 53%

17

oceń komentarz 7 8

Trzeba wspierać lokalnych przedsiębiorców a nie wymyślać kolejne zadania dla urzedników, których i tak jest za dużo. Szybko skończyć drogi i kaliningrad zaprosic do Elblaga a nie (Elbląg przejazdówka do Gdańska)

zgłość do moderacji

~ odeonia

3781 dni temu, 08:34 | ocena 60%

18

oceń komentarz 21 14

No, ja tam jestem za, bo pani Kosecka - co czytałam na innej stronce potrafi załatwiać pracę - może np. w Szpitalu Wojewódzkim, dobrze by było tak ze 100 miejsc pracy załatwić.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ przygłuPiS

3782 dni temu, 22:17 | ocena 63%

19

oceń komentarz 15 25

Drodzy internauci, teraz w Elblągu rzadzi PIS i ma sposób na zwalczenie bezrobocia w Elblągu! To bardzo prosty sposób, wszystkich bezrobotnych bedzie się przymusowo wysyłało na "pielgrzymki" poza miasto w ten sposób bezrobocia w Elblągu nie bedzie!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ BIEDACZYNA

3782 dni temu, 22:10 | ocena 59%

20

oceń komentarz 22 15

PANI RADNA KOSECKO .CZY PANI ZALEŻY W OGÓLE NA LOSIE KRAJU, JEST PANI Z PO. A PO . TO SAMO ZŁO, WIĘC PROSZĘ NIE ZABIERAĆ GŁOSU,PRZEKONAŁEM SIĘ W 100 PROCENTACH,I BÓG MI ŚWIADKIEM ,ŻE WIĘCEJ NA PO. NIE ODDAM GŁOSU ,MYŚLE ,ŻE I POLACY TEŻ SIĘ O TYM PRZEKONALI,I TERAZ ŻAŁUJĄ , DOBRZE ,ŻE CHOCIAŻ ŻAŁUJĄ.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ pocztówka

3782 dni temu, 22:02 | ocena 61%

21

oceń komentarz 22 14

LUDZIE NIECH KOSECKA SIĘ ZASTANOWI CO ONA PISZE ZA BZDETY,WSZYSTKO WYSPRZEDANE ,ZOSTAŁY LASY I POCZTA POLSKA ,JESZCZE POLSKA.KTÓRA LEDWO ZIPIE.CAŁA GÓRA POCZTY STOI PUSTA ,WYRZUCILI LUDZI PRACY NA BRUK ,TZN ZROBILI TAKĄ CZYSTKĘ ,ŻE ZOSTALI TYLKO LISTONOSZE. CIEKAWE GDZIE LUDZIE MAJĄ PRACOWAĆ .NAWET NIE WARTO ROBIĆ STUDIÓW ,BO PO STUDIACH NIE ZNAJDZIE CZŁEK PRACY ,A JAK ZNAJDZIE ,TO ZA TYSIAKA,HAHAHA ,

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Aa

3781 dni temu, 16:30 | ocena 57%

22

oceń komentarz 3 4

Bo nie studia gówniane sie studjuje tylko studia z przyszłością - kolejne mgr. pedagogika, resocjalizacja (złodzieji już nie ma bo i nie ma kogo okradać) albo administracja - po co tylu urzedników. Ludzie po studiach w sklepach jako sprzedawcy pracują. Poczta to przezytek, straty przynosi jak LOT. Tylko ładuja kasę w puste. I tak ze wszystkim. Trzeba stworzyc miejsca pracy które dadza przedsiebiorcy, którym pracownik będzie się opłacał a nie zusy i srusy i wysokie podatki. koło sie zamyka, bez sensu

zgłość do moderacji

~ święta_prawda

3782 dni temu, 21:16 | ocena 50%

23

oceń komentarz 13 13

LIST DO LEMINGA c.d.: Czekałem ponad rok na pieniądze. Nie doczekałem się. Teraz wiem jednak dlaczego. Jeżeli jesteś biznesmenem, Twoja firma już dawno straciła płynność. Jeżeli uprawiałeś uczciwie wolny zawód, stoisz właśnie w kolejce do pośredniaka, bo wykończyły Cię podatki i kontrole. Jeżeli jesteś blogerem, ścigają Cię właśnie służby specjalne, po tym jak pierwszy raz napisałeś o rządzie inaczej niż rządowi propagandyści. Masz podwójnie przechlapane. Nie dość, że Cię wykończyli, to jeszcze wyszedłeś na idiotę. W tej sytuacji mam już jedynie drobną prośbę – na drugi raz okaż mi więcej zaufania. Kłamstwo jest zwykle lepiej opakowane od mojej gazety. Ale za to opakowanie właśnie zapłaciłeś z własnej kieszeni.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ święta_prawda

3782 dni temu, 21:15 | ocena 52%

24

oceń komentarz 13 12

List do leminga: Rok temu zwróciłem się do Ciebie, drogi wyborco PO, byś oddał mi pieniądze, które utraciłem w wyniku Twojego fatalnego wyboru. Jak pamiętasz, to przez Ciebie ja i wielu naszych rodaków straciło szansę, by żyć w kraju, w którym w najbliższych latach poziom życia nie będzie drastycznie mniejszy niż w całej Unii Europejskiej. Twoje naiwne decyzje polityczne doprowadziły do tego, że autostrady w Polsce buduje się drożej niż w Niemczech. Wybrani przez Ciebie politycy zamienili stadiony, tunele i drogi na baseny. Stworzony przez nich system polityczny doprowadził do tego, że główną ofiarą Amber Gold stał się dziennikarz, który odkrył powiązania sędziego z politykami. Za to wszystko należy mi się jakieś zadośćuczynienie od Ciebie. Czekałem ponad rok na pieniądze. Nie doczekałem się. Teraz wiem jednak dlaczego. Jeżeli jesteś biznesmenem, Twoja firma już dawno straciła płynność. Jeżeli uprawiałeś uczciwie wolny zawód, stoisz właśnie w kolejce do pośredniaka...

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Tadeusz

3782 dni temu, 19:46 | ocena 60%

25

oceń komentarz 18 12

Ćwierć miliona firm mniej w ciągu roku. Kryzys jak walec przejechał się po przedsiębiorstwach. W ciągu roku liczba firm i instytucji zmniejszyła się o prawie 256 tysięcy. Najwięcej zniknęło z rynku najmniejszych firm – jednoosobowych – ponad 193 tysiące. CHYBA WSZYSTKO W TEMACIE PANI KOSECKA - DO CZEGO DOPROWADZIŁA PANI PARTIA PO w POlsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Na tak

3782 dni temu, 19:38 | ocena 73%

26

oceń komentarz 10 27

No właśnie już wam się nic nie podoba, czekam na propozycje w sprawie bezrobocia - czytajcie artykuł ze zrozumieniem

odpowiedz zgłość do moderacji

~ marta

3781 dni temu, 22:20 | ocena 57%

27

oceń komentarz 3 4

To czekaj. Powodzenia w czekaniu.

zgłość do moderacji

~ lokalny patriota

3782 dni temu, 18:55 | ocena 69%

28

oceń komentarz 13 29

Proponuje wszystkim krytykantom dokonać analizy, kto w Radzie poruszał temat bezrobocia. Długo będziecie szukać. Pani Kosecka ma odwagę upominać się o potrzebujących i należy to uszanować i wspierać. Pora oprzytomnieć i pokusić się o racjonalne myślenie, już po kampanii.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Tadeusz

3782 dni temu, 19:20 | ocena 60%

29

oceń komentarz 21 14

"Odważna kobieta"- przestań chrzanić. Odważni to byli Polacy walczący w Powstaniu Warszawskim. Do głowy im nie przyszło, że starość przeżyją w POlskiej Republice Urzędniczej, kraju bez perspektyw z kasta urzędniczą i Tuksizmem- niemieckim agentem dla którego "polskość to nienormalność"! Ta pani jest z tego samego ugrupowania i walczy o zachowanie stołka po wsze czasy. Niech się weźmie do roboty, założy firmę usługową i zatrudni pięć osób- to będzie pięciu mniej bezrobotnych! Będzie mogła nawet pomnik sobie postawić.

zgłość do moderacji

~ Maria

3782 dni temu, 19:41 | ocena 60%

30

oceń komentarz 21 14

Napisz jeszcze - jaki ma być CEL tej analizy? Bo może warto ją zlecić SMGKRC, za jakiś drobny milionik - w końcu nasi urzędnicy uwielbiają analizy, strategie, dywagacje od dywagacji etc...

zgłość do moderacji

~ specjalista

3782 dni temu, 15:28 | ocena 65%

31

oceń komentarz 32 17

Jezusie Nazareński...pani Mario- to pmysły sprzed 20 lat...czy Pani śpi????

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Wojtek

3782 dni temu, 15:19 | ocena 58%

32

oceń komentarz 23 17

Pani Kosecka jednego nie rozumie - któregoś dnia pójdzie wypłacić do bankomatu swoją urzędniczą pensję, a tam będzie napisane - brak środków! Pieniądze Państwa, to pieniądze nas obywateli, jeżeli my nie mamy pracy, nie płacimy podatków, to Wy nie macie pensji- kapuje Pani blondynka!... Na nic się wtedy zda kolejny urzędnik "wpierający" bezrobotnego, bo jak wszyscy już będą bezrobtni, to KTO BĘDZIE PANI KOSECKA PRACOWAŁ NA PANI PENSJĘ?! Kółko się zamyka! Obniżyć podatki, zmniejszyć biurokrację, zwolnić 70 % urzędników - BEZROBOCIE SPADNIE DO 0%, bo przedsiębiorcom będzie się opąłcało prowadzić firmy w Polsce i zatrudniać ludzi, a to od przedsiębiorców zależy, czy są bezrobotni, czy nie, a nie od urzędniczego pożal się boże "wsparcia"!!!!!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Zazula

3779 dni temu, 07:28 | ocena 100%

33

oceń komentarz 0 7

Jak zwolnią 70% urzędników, to bezrobocie wzrośnie, a nie zmaleje. Przecież nie będzie dla nich od razu pracy . . .

zgłość do moderacji

~ Zbierającypuszki

3782 dni temu, 11:30 | ocena 55%

34

oceń komentarz 21 17

O CZYM TU MÓWIĄ ? PRZECIEŻ RYŻY WSZYSTKIE ZAKŁADY POLIKWIDOWAŁ ALBO SPRZEDAŁ,NIE MA ZAKŁADÓW ,OCZYWISTE --NIE MA PRACY --BO GDZIE NIBY .,W BIEDRONCE ? TRZEBA POBUDOWAĆ NOWE ZAKŁADY ,RYŻY TO CHORY CZŁOWIEK, ZROBIŁ WIELKIE SPUSTOSZENIE W KRAJU ,PODZIELIŁ POLAKÓW,ZASIAŁ NIENAWIŚĆ,I ZIEJE NIENAWIŚCIĄ RAZEM Z NIESIOŁOWSKIM ,NA PIS , BO MU SMRÓD KOŁO TYŁKA WIEJE ,PRACY NIE BĘDZIE ,BO NIE MA ZAKŁADÓW'''TRUSO ,PLASTYK ,ZAMECH .EKB, STOCZNIA I WIELE INNYCH.NIE WIEM CO TAM W RATUSZU ROBI PANI KOSECKA ,NIE PODOBA MI SIĘ TA PANI,BO TYLKO STAWIA KŁODY ,DOBREJ WOLI TO ONA NA PEWNO NIE MA.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Maria

3782 dni temu, 20:10 | ocena 52%

35

oceń komentarz 15 14

A czego się spodziewałeś po niemieckim agencie STASI? Sprzyja koleżance MERKEL z tej samej NRD-owskiej organizacji. Przecież nie tego, że będą chcieli Polskę budować?! Ich zadaniem było dokończyć to, czego nie dokończył Hitler - pozamilitarnie, tym razem ekonomicznie, zniszczyć Polskę i Polaków, wespół z brytyjskim agentem bez polskiego obywatelstwa, a nawet PESELu! Cel był jeden- aby Polacy zarabiali tak mało, by sami prosili się o pracę za grosze u niemieckiego i brytyjskiego pana - i co nie udało się im?! A tutaj chrzanienie o kryzysie, dupisie i lamenty bezRadnej...

zgłość do moderacji

~ Elblążanin

3782 dni temu, 11:14 | ocena 67%

36

oceń komentarz 32 16

Pani Kosecka, a skąd Pani weźmie na to pieniądze? Oskładkuje Pani członków PO, czy poleci Pani do Dubaju? Z mówienia nie będzie pracy. Jak fajnie być w opozycji, jak Pani rządziła, to pomysłów null. Widzę że bycie w opozycji zwiększa Pani kreatywność.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ tolo

3782 dni temu, 10:55 | ocena 65%

37

oceń komentarz 30 16

nie jestem złośliwy, proponuję radnej M. Koseckiej zejść na ziemię - najedzony nie zrozumie głodnego.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ grzegorz N

3782 dni temu, 10:48 | ocena 62%

38

oceń komentarz 24 15

zwołajmy wszystkich i stwórzmy pangalaktyczny zespół do walki z bezrobociem - wilk w taśmach miał rację zabierzcie pani marysi papier i długopis

odpowiedz zgłość do moderacji

~ JENX

3782 dni temu, 09:37 | ocena 72%

39

oceń komentarz 41 16

my bezrobotni nie potrzebujemy wsparcia i pomocy, my potrzebujemy po prostu PRACY!!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ figo34

3782 dni temu, 09:26 | ocena 58%

40

oceń komentarz 25 34

A może tak zmienić dyrektor PuP w Elblągu .Skoro jest takie bezrobocie to widać że ktoś tu sobie nie radzi.Pani Maria byłaby idalnym kandydatem na to stanowisko.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ mARIA

3782 dni temu, 09:33 | ocena 62%

41

oceń komentarz 33 20

a co ma dyrektor PUP do bezrobocia?! Bezrobocie może zniwelować jedynie PRZEDIĘBIORCZOŚĆ a nie URZĘDNIK!!! Ludzie ocknijcie się - co Wam w tych głowach siedzi? Urząd pracy jak sama nazwa wskazuje - daje pracę urzędnikom z naszych podatków, a nie niweluje bezrobocie - z prostej przyczyny - nie jest w stanie tego zrobić, ponieważ nie wypracowuje PKB, a jest utrzymywany z naszych podatków (sic!). Tak jak ZUS, US i inne gady.

zgłość do moderacji

~ ,aria

3782 dni temu, 09:17 | ocena 69%

42

oceń komentarz 38 17

Czyli następny twór urzędniczy powołać? Pani Kosecka - dni urzędników w Polsce są już policzone - z bardzo prostego powodu - POLSKI NIE STAĆ NA ARMIĘ URZĘDNIKÓW (mamy największą w Europie!). A prawda jest taka - im mniej urzędniczych regulacji, im bardziej wolny rynek, tym mniej bezrobotnych i problemów z pracą!!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

wróć do artykułu