Komentarze (7)
Protesty wyborcze w większości przypadków nie uwzględnione
ale warto wspomnieć o słowie NIE Uwzględnione w tytule, które to powinno być napisane łącznie
Pani Zientara nie zna zapisów Kodeksu Wyborczego w stopniu nawet minimalnym . Depozyt wyborczy wydany może być wyłacznie na polecenie Sądu lub Ogranów Ścigania - Jeśli się imć Pani śniło że włamię się do Urzędu Miasta żeby przynieść jej worki z Komisji Obwodowych to chyba zwariowała. Ale chyba pora pokazać publicznie co za brednie ten sąd pisze i jakie banialuki wciska się do głów.
Kropkę stawia się tylko po liczebnikach porządkowych, np. "dwudziesty" pisze się "20." Zdanie "Do elbląskiego Sądu Okręgowego wpłynęło łącznie 25 protestów wyborczych" napisane jest prawidłowo, bez kropki po "25", chyba że autor w międzyczasie poprawił.
To samo chciałam napisać :) Ponadto kropki nie trzeba stawiać przy liczebnikach porządkowych, jeśli kontekst jest oczywisty.
Panie Bartku, no masa błędów. Jeśli piszemy, że coś jest "20", to jeśli piszemy cyfrą arabską stawiamy "." po 20, czyli 20. protestów lub proszę napisać 20-ścia. Mariusz Lewandowski nie zasiadał w "jednej z Miejskich Komisji Wyborczych" jak Pan pisze, bo Miejska Komisja Wyborcza w mieście była tylko jedna. Natomiast było wiele Obwodowych Komisji Wyborczych (czyli lokali do głosowania). Pan Lewandowski był członkiem JEDNEJ i JEDYNEJ Miejskiej Komisji Wyborczej. Stosuje Pan za dużo powtórzeń "złożył" i za chwilę znów "złożył". Tak samo "sprawy" i za chwilę "do sprawy". Trzeba nieco sobie wzbogacić słownictwo. Pan już trochę w mediach pracuje, nie da się więc zwalić tego tylko i jedynie na karby potrzeby nauki. Powodzenia życzę.
Wziąłem do serducha, wszystko udało się poprawić. Dziękuję, dzisiejszy dzień jest strasznie zakręcony i zapewne stąd te błędy. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
kropkę stawia się po liczebniku porządkowym, czyli w przypadku np. uniknęliśmy 20. protestu (dwudziestego)