Komentarze (6)
Radny Andrzej Tomczyński ma pomysły na zwiększenie bezpieczeństwa na elbląskich drogach
Ale mi rozwiązanie zlikwidować... Panie radny te przejście jest potrzebne, na terenie dawnego Elzamu dużo osób pracuje, dużo robi zakupy itd., likwidacja to zły pomysł. Wydaje mi się, że poprawić bezpieczeństwo mogą wysepki, częstsze kontrole policji z suszarką (kiedy ktoś ich tam widział ?) oraz kocie oczka, o tunelu lub kładce nie marzę. Kolejne światła tylko zakorkują miasto, bo synchronizacja świateł w Elblągu jest tragiczna.
„Aleja” czy „aleja”, czyli kilka uwag o pisowni nazw ulic z tym wyrazem W jaki sposób zapisujemy nazwy alei? Wielką czy małą literą? W zasadzie oba będą poprawne, o ile znamy nietrudną zasadę, którą dziś pokrótce omówię. Wszystko zależy od liczby gramatycznej, w jakiej ów wyraz występuje. Jeśli bowiem mamy liczbę pojedynczą, to wyraz aleja zapisujemy małymi literami, np. aleja Kasztanowa, aleja Słowackiego. Od wielkiej litery piszemy nazwę tych alei, które są używane w liczbie mnogiej. Przykładem, który świetnie to obrazuje, są warszawskie Aleje Jerozolimskie oraz Aleje Ujazdowskie. Zasada ta tyczy się również skrótów. Oznacza to, że jeśli wyraz występuje w liczbie pojedynczej, piszemy go w następujący sposób: al. Mickiewicza, gdy zaś stosowany wyraz ma liczbę mnogą, konieczny jest zapis: Al. Jerozolimskie.
Przesunąć przejście na drugą stronę wyjazdu z hali i po obu stronach torów zrobić wysepki (z jednoetapowego przejścia zrobić dwuetapowe). wysepka lekko spowolni ruch a piesi przestaną biegać przez to przejście bo na spokojnie będą mogli przejść do tego te kocie oczka i gotowe.
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ruszyly-prace-nad-projektem-przejscia-przy-Bramie-Wyzynnej-n130848.html
Jakie korporacji, jakiej szkoły? Przecież jest ich kilkanaście!
8 milionow razy juz mowilem , oglosic kto chetny na budowe przejscia podziemnego z infrastrukura w ktorej ulokowaliby sie wspolwlasciciele. Zrobic projekt, wyliczyc i pozwolic splacac w ratach !