Komentarze (17)
Warbus już gotowy do jazdy. Przyjechały nowe autobusy
Widać tylko ich pojazdy amz i mercedesa citaro , reszta to wozy firmy alp , może jutro coś się zmieni , choć mam złe przeczucia , że wciaż beda wozy alp to po co te zapowiedzi
JAKOŚ NIE WIDAĆ ICH NA ULICACH ....
Jeden to ma lusterko jak taran. Pewnie będzie nim taranował nieposłusznych pasażerów na przystanku. :-D
A ja widze na zdjeciu dwa SMILE, a Ty widzisz jeden, wiec na pierwszym miejscu niech staranuje Ciebie.
"(docelowo średni wiek taboru nie powinien przekraczać 8 lat, przy czym żaden z autobusów nie może być wyprodukowany wcześniej niż 2007 r.)" Niech ten kto wymyślił stwierdzenie zacytowane powyżej przeanalizuje je dokładnie i wytłumaczy nam o co w nim chodzi bo jest ono nielogiczne i niedorzeczne a mówiąc wprost jest ono głupie.
proste: masz 2 autobusy co maja 1 rok, 1 autobus 5 letni; średnia ci wychodzi: (1+1+5)/3szt. = 2,33 lata
Autobusy nie mogą być starsze niż z 2007 r. (poza okresem przejściowym ustalonym w SIWZ, w tym czasie dopuszczone są autobusy nie starsze niż z 2000 r.), a ich średni wiek, obliczany w każdym kolejnym roku trwania umowy nie może przekroczyć 8 lat. Sposób na załatwienie sprawy na początku - zakup całego pakietu nówek od razu, inne rozwiązanie - wymiana taboru w trakcie trwania umowy, tak by nie przekroczyć średniego wieku 8 lat.
Ale ładne to one są ;)
Tylko czekać jak radna Marycha da pomysł aby w Elblągu nadać nazwy wszystkim taksówkom. :-D
Thomas chciałem przypomnieć iż to Arriva miała mniej czasu na przygotowanie się niż Warbus, więc nie dziw się że mogli lepiej sobie z tym poradzić, aczkolwiek nie mów hop.
pasażer to właśnie warbus miał mniej czasu na przygotowanie taboru niż arriva. Warbus dowiedział się o wygranej 8.01.14 a podpisał umowę z zkm dnia 17.01.14 a arriva podpisała umowę 29.11.13 więc patrząc na perspektywe kto miał ile czasu to warbus miał 2tygodnie do rozpoczęcia a arriva 1miesiąc
widac ze warbus mimo krótkiego czasu jest lepiej przygotowany niż arriva , która ma teraz problemy ze swoim taborem i wydaje mi sie ze warbus dysponuje nieco lepszymi wozami nowszymi amzety to prawie nówki i pewnie zostana u na s na stale , mercedesy tez wyglądają na zadbane bardzo , ale zobaczymy jak to wyjdzie . a za tem piątek ostatnia okazja przejechac sie volvami b 10 ble z alp , to już wiadomo że warbus nie odkupi tych cng od alp , tylko irisbusy zakupia .
Nareszcie jakieś przyzwoite autobusy, miałem już dosyć tych rozpadających się gratów ALPu
nie pamiętam na ile lat jest umowa ale jeżeli autobusy nie mogą mieć więcej niż 8 lat to co roku niektóre powinny być wymienianie na 8- mio letnie czy tak???????????
Kilka razy juz pisaliscie w artykulach takie zdanie: "(docelowo średni wiek taboru nie powinien przekraczać 8 lat, przy czym żaden z autobusów nie może być wyprodukowany wcześniej niż 2007 r.)" Mozecie mi je wyjasnic, bo troche glupi jestem jak je czytam?
Moim zdaniem to zdanie określa cały okres obowiązywania umowy, zatem przewoźnik posiadający 1 lutego 2014 flotę pojazdów tylko z rocznika 2007 (załóżmy dwadzieścia) spełnia warunki ze średnią 7 lat. Po dwóch latach średnia naturalnie wzrasta do 9 lat. Wówczas wymieniając pięc pojazdów na roczne, wciąż mieści się w ryzach średniej. Jeżeli zatem na początku zakupi jak najwięcej nowych autobusów, nie będzie musiał wymieniać taboru. Umowa obowiązuje siedem lat, zatem do 2021. W skrajnym przypadku, może mieć wtedy autobusy natenczas czternastoletnie (z 2007) i nowe, by mieścić się w średniej ośmiu lat. Tak to widzę.