Komentarze (11)
Wigilia dla bezdomnych. Elblążanie pamiętają o potrzebujących (+ zdjęcia)
Wielki szacunek dla tych ludzi.
Świetna inicjatywa. Gratuluje! Macie wielkie serca.
Super,Super że są tak cudowni ludzie jak Piotr i Beata G.poświęcają swój czas dla innych.Są wspaniałym małżeństwem,które kocha Boga .Maja wielkie serce.Tak trzymać!!!!
Widzę, że niektórym przeszkadza nawet to, że są ludzie o wielkich sercach, którzy pomagają najbiedniejszym. Jak nieszczęśliwi muszą być tacy ludzie. Wstyd. PS Panie Grzegorzu, tak trzymać!
Brawa dla Teen Challenge. Godne uwagi, że jest ktoś w Elblągu kto zatrzyma się na chwilę i ciut dłużej, bo co tydzień na dworcu i poświęci czas dla takich ludzi, z którymi niewielu chce mieć kontakt. Dlaczego...??? no właśnie....
Fajnie! Jeden ch*j jechał pijany tramwajem na ten spęd i go przespał %, ubliżając motorniczenu tekstami "otwieraj ch**u te drzwi..."....Jednak trzeba w tym zawodzie mieć twarde nerwy, żeby nie obić mordy c*..wi !
Witaj nik ,, gość,, obserwuje cię po różnych stronach i twoje wypowiedzi Kiedyś napisałeś że są super ci ludzi na dworcu A dzisiaj piszesz że to jest ,, spęd,, Chyba masz problem ze sobą i jest mi ciebie bardzo szkoda,ogarnij się człowieku bo lata tobie lecą. BRAK SŁÓW
" Mam wątpliwość: plac Czerwony czy Plac Czerwony, plac Wacława (w Pradze) czy Plac Wacława, plac Defilad czy Plac Defilad? Ani w poradni, ani w słownikach nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wg zasad, jeśli plac jest nazwą gatunkową, piszemy go małą literą, jeśli wchodzi do nazwy własnej – wielką. Jak rozróżnić, co jest nazwą własną, a co gatunkową? W poradni jest plac Defilad, ale w Innym słowniku... jako przykład podano zdanie: „Na Placu Defilad trwają przygotowania do uroczystości”. Zgodnie ze znaną Pani zasadą ortografii powinno się pisać plac X, tak samo jak ulica X, człon gatunkowy bowiem ortografowie każą pisać małą literą. W myśl tej samej zasady powinniśmy pisać np. kościół Jezuitów. Wiele osób, czy to z nieznajomości ortografii, czy też może z niezgody na nią, pisze np. Plac Defilad, mimo że jest to ortograficznie naganne. Mirosław Bańko, PWN"
"Wigilia Bożego Narodzenia, wigilia świąt Bożego Narodzenia (wieczerza wigilijna, wieczór wigilijny, niekiedy także gwiazdka) (z łaciny vigilia – czuwanie, straż; vigilare – czuwać) – w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu. Wigilia Bożego Narodzenia w Polsce Wieczerzę wigilijną w Polsce rozpoczyna łamanie się opłatkiem W kościele łacińskim wigilia Bożego Narodzenia jest obchodzona 24 grudnia, w kościele greckokatolickim i prawosławnym – 6 stycznia (w związku z posługiwaniem się kalendarzem juliańskim), a w kościele katolickim obrządku ormiańskiego – 5 stycznia." Czyli jeżeli wigilię robi się 21 grudnia to Boże Narodzenie powinno być 22-23 grudnia ! Czyżby uczestnicy takowej wigilii byli członkami ściśle nieokreślonego kościoła, że wigilię Bożego Narodzenia obchodzą 21 grudnia ???
Takowe wigilie,jak są w zakładach pracy w urzędach pracy,to jak to nazwać. W różnych miastach Caritas organizuje wigilie dla bezdomnych i potrzebujących właśnie w tych dniach Wiec w czym masz problem. A tak naprawdę proszę poznać dokładnie z historią Bożego Narodzenia. Ja się cieszę że są tacy ludzie w Elblągu ,którzy pomagają potrzebującym.
Wigilia Bożego Narodzenia Chrześcijanie obchodzą zawsze 24 grudnia! Pomaganie ludziom potrzebującym to szczytny cel ale to nie znaczy, że mamy zmieniać datę Wigilii Bożego Narodzenia !!!! Jeżeli takowe "wigilie" robią w zakładach pracy, instytucjach, w różnych miastach przez Caritas w dniu innym niż 24 grudnia to nie są to Wigilie Bożego Narodzenia tylko spotkania przedświąteczne. WIGILIA W TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ JEST DNIEM POPRZEDZAJĄCYM BOŻE NARODZENIE I CO ROKU JEST 24 GRUDNIA A JAK KTOŚ UWAŻA INACZEJ TO NIE JEST CHRZEŚCIJANINEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!