Komentarze (16)

Województwo Żuławskie. Realna alternatywa czy utopia?

wróć do artykułu

~ k3456

2264 dni temu, 21:49 | ocena 100%

1

oceń komentarz 0 2

idą wybory, głupota na miarę rządzących

odpowiedz zgłość do moderacji

~ EuPi

2265 dni temu, 08:56 | ocena 100%

2

oceń komentarz 0 1

,,musimy jednym silnym głosem powiedzieć nie Olsztynowi Protasowi i Tuskowi". Zapomniał pan panie Lewandowski dodac i PiS-owi. Rozumiem, że ciężko to panu przez gardło przechodzi. Co do woj. żuławskiego to jak najbardziej. Ale, ,,marzenia jak wloką się mary" śpiewał ktoś.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Mariusz Lewandowski

2266 dni temu, 09:29 | ocena 60%

3

oceń komentarz 6 9

Dywagacje Panów są przedwczesne - najpierw musimy jednym silnym głosem powiedzieć nie Olsztynowi Protasowi i Tuskowi. To jest najważniejsze i tylko głos Elbląga może zabrzmieć w całej Polsce dość głośno by Pan Premier włączył proces myślenia nie o tym czego chce on i jego partia ale czego chcą Obywatele Polski. Poprzednie Referendum nie dało dość - pora zatem na następne tym razem już mniej polityczne bardziej gospodarcze. Nie KNP nie PiS i nie Psl ani PO tylko Elblążanie mają decydować o swoim życiu i swojej przynależności . A nasza w tym rzecz by nie odpuścić o doprowadzić do realizacji woli Miasta . Poradziliśmy sobie z Panem Nowaczykiem poradzimy sobie i z Panem Tuskiem ale tylko wtedy gdy Elblążanie staną za nami murem. My się przez partyjny beton przebijemy ale musimy mieć pewność że to nie nasze fantazje ale wola całego miasta i regionu bo to nie tylko Elbląg ale cały region ma tu znaczenie .

odpowiedz zgłość do moderacji

~ wawa

2265 dni temu, 23:18 | ocena 57%

4

oceń komentarz 3 4

Ha, ha, haaaaaaaaaaaaa,mozna się zdrowo uśmiac z\ tego tekstu, nic innrgo

zgłość do moderacji

~ t

2266 dni temu, 08:42 | ocena 67%

5

oceń komentarz 3 6

kiełbasa wyborcza śmiać mi się chcę jak to czytam.... może niech utworzą województwo "Biedronkowo" przecież mamy najwięcej biedronek w kraju z produktami, które nie nadają do niczego a ludzie zachwyceni, gówno jedzą.....

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Pick

2266 dni temu, 08:33 | ocena 90%

6

oceń komentarz 9 1

Byl rownomierny rozwoj kraju ale lokalne kacyki wymyslily sobie metropolie i Lo-buzek to nam zafundowal i teraz taki Olsztyn, ktory zawsze byl w krzakach i zawsze bedzie w krzakach cos sobie ubzdural i kradnie bezkarnie na lewo i prawo ale jakiez bedzie jego zdziwienie jak ta rozdeta banka mydlana nagle peknie a to jest nieuchronne !!! Jak za Niemcow rozwijal sie Elblag a co jest teraz 70 lat pozniej ? Wielka kup-a !

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Pszczółka Maja

2034 dni temu, 19:14

7

oceń komentarz 0 0

Olsztyn niczego nie kradnie Elblągowi, a jedynie jest od niego większy i ma lepszą komunikacje z resztą kraju. Dlatego to tam jest stolica woj NO I SŁUSZNIE. Z Elbląga nawet nie można wyjechać swobodnie do Gdańska, nie mówiąc o Warszawie. Żenujący pomysł na woj. Żuławskie - jeszcze jedną pijawę do wysysania podatków z podatników i tworzenia urzędniczych, zbędnych posad.

zgłość do moderacji

~ BraniewiakKNP

2266 dni temu, 17:43 | ocena 57%

8

oceń komentarz 12 9

nie dość że z NEBRaski(NE NEB NBR) śmieją się w internetach wszyscy Polacy, to utworzenie takiego województwa, czy makroregionu z Elblągiem i Braniewem - gwarantuje powstanie drugiego światowego, a pierwszego polskiego Detroit. Nasze miasta umierają i tylko KNP może to zmienić.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ taka prawda

2266 dni temu, 16:03 | ocena 50%

9

oceń komentarz 8 8

Mnóstwo pieniędzy unijnych Elbląg zwrócił, bo prezydent Wilk nie potrafił ich zagospodarować. Inne samorządy potrafią. Winy Protasa w tym nie ma, to nie on nam wybrał takiego prezydenta.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ O(L)impijczycy

2266 dni temu, 15:32 | ocena 91%

10

oceń komentarz 10 1

Woj Zuławy i Powiśle ze stolicą w Elblągu. wskład niego będą wchodziły powiaty Elbląg miejski i ziemski, , braniewski, Iławski, sztumski, kwidzyński, malborski i nowodworski. CAŁĘ ŻYŁAWY RAZEM!!!

odpowiedz zgłość do moderacji

~ Elblążanka

2266 dni temu, 13:43 | ocena 85%

11

oceń komentarz 17 3

Zauważcie, że w Warmińsko-mazurskim cały "dobrobyt" jest pompowany w Olsztyn i tylko on się rozwija, a pozostałe miasta w województwie klepią biedę. W Pomorskim zaś każda miejscowość się rozwija, wystarczy np. przejechać się pociągiem po Pomorzu by zobaczyć wyremontowane dworce i perony nawet w tych małych miejscowościach.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ `tot

2266 dni temu, 13:37 | ocena 100%

12

oceń komentarz 7 0

Taa, widać, że wybory się zbliżają.

odpowiedz zgłość do moderacji

~ zalosniewelblagu

2266 dni temu, 13:04 | ocena 67%

13

oceń komentarz 6 3

fajnie ale co to zmieni jak zadzi nami komuna

odpowiedz zgłość do moderacji

~ POlitolog

2266 dni temu, 13:00 | ocena 57%

14

oceń komentarz 4 3

To całe referendum jest bezsensowne, bo jakby rzad w ogóle się na to zgodził to takich lokalnych referendów byłoby zaraz kilkaset w Polsce i cały ustrój terytorialny kraju by się rozleciał! Przed nami i tak stoi kolejna reforma administracyjna po której zostanie kilka wielkich województw i na pewno razem z Gdańskiem!;)

odpowiedz zgłość do moderacji

~ dzidka 17

2260 dni temu, 22:42 | ocena 100%

15

oceń komentarz 1 0

sens jest chociazby po to,zeby uświadomić władzom,że nam Elblążanom nie podoba sie,że nasze duże zakady upadły,że jest wysokie bezrobocie,że nikt nie liczy się z naszymi potrzebami,że Olsztyn okrada nas chociazby z dobr "wygranych" przez Wielka Orkiestre Światecznej Pomocy,że pomysł utworzenia portu w naszym mieście umarł smiercią naturalna,że niszczeje największy w Europie basen odkryty,że nie kursuja statki do Krynicy Morskiej,że nie działa przystań Żeglugi,że nie ma komu zadbać o nasze drogi,że wszelkie obietnice sa obietnicami bez pokrycia i można tak wymieniać w nieskończoność.......

zgłość do moderacji

~ Powiedzmy sobie prawdę !

2266 dni temu, 11:49 | ocena 86%

16

oceń komentarz 24 4

Cytuję :-"Województwo warmińsko-mazurskie, bez Elbląga mocno straci na znaczeniu oraz na swojej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej.". Prawda jest taka , że wkoncu Protas przestanie kraść w Elblągu i wszystko przenosić do tego swojego zasranego Olsztyna. Czytajcie ze zrozumieniem.

odpowiedz zgłość do moderacji

wróć do artykułu